Menu

Na Wyspach najwięcej ataków nożem od 10 lat

Na Wyspach najwięcej ataków nożem od 10 lat
Rząd obiecał policji dodatkowe 100 milionów funtów na walkę z falą zbrodni z użyciem ostrych narzędzi. (Fot. Getty Images)
W zeszłym roku w Anglii i Walii odnotowano aż 21 484 wykroczenia z użyciem ostrego narzędzia. To najwięcej od 2009 roku. Z danych, opublikowanych przez The Criminal Justice System, wynika też, że co piąty sprawca miał mniej niż 18 lat.
Reklama

Statystyki pokazały, że prawie dwie trzecie przestępców uniknęłp natychmiastowej kary więzienia.

"Dane są przerażające i stanowią kolejny dowód na to, że brutalne przestępstwa są coraz większym problemem, z którym należy jak najszybciej się zmierzyć" - zaznacza Diana Fawcett z organizacji charytatywnej Victim Support, cytowana przez "Metro".

W ostatnich latach rządowe cięcia doprowadziły do drastycznego spadku liczby policjantów. Jednak premier Theresa May twierdzi, że nie ma to bezpośredniego związku ze wzrostem odnotowywanych przestępstw.

Szefowej brytyjskiego rządu otwarcie przeciwstawił się w zeszłym tygodniu minister spraw wewnętrznych Sajid Javid, który poparł żądania policji dotyczące większych funduszy.

W odpowiedzi kanclerz Philip Hammond obiecał służbom dodatkowe 100 milionów funtów na walkę z falą zbrodni z użyciem ostrych narzędzi. W roku 2017/18 z rąk nożowników zmarło 285 osób  - to najwięcej od 1946 r.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama