Menu

Na Oxford Street zawisły świąteczne lampki. Londyńczycy: "Za wcześnie"

Na Oxford Street zawisły świąteczne lampki. Londyńczycy: "Za wcześnie"
Święta są tuż za rogiem... (Fot. Getty Images)
W czasie, gdy w Wielkiej Brytanii rozpoczynają się przygotowania do sezonu Halloween, londyńczycy mogą już poczuć magię świąt, odwiedzając najpopularniejszą ulicę zakupową na świecie. W sieciach społecznościowych pojawiają się setki zdjęć, które pokazują, że Oxford Street jest już przygotowana na święta.
Reklama

Na odwiedzających zakupowe centrum świata czekają już tysiące bombek, światełek i choinek, a nawet kolorowe szyldy z napisem "Merry Christmas".

Jak zauważyli internauci, okolicznościowe dekoracje zaczęły pojawiać się "kawałek po kawałku" od 26 września, a więc równo 90 dni przed świętami. Od dziś można je oglądać już niemal w pełnej krasie.

Czy Brytyjczycy zdążą z zakupem prezentów? (Fot. Getty Images)

Niektórzy londyńczycy nie kryją zdziwienia całą sytuacją i dają temu wyraz na Facebooku i Twitterze. "Za wcześnie. Jeszcze nawet nie ma Halloween" - napisał jeden z Brytyjczyków.

"Dopiero zdążyłem przyjąć do wiadomości fakt, że skończyło się lato" - przekazał inny.

Informacje o dekoracjach zbiegły się w czasie z wiadomościami meteorologów o szybkim powrocie wysokich temperatur do brytyjskiej stolicy. Słupki rtęci w najbliższą środę mają pokazać nawet 25 st. C.

Oficjalne zapalenie świątecznych lampek na Oxford Street będzie miało miejsce w przyszłym miesiącu. Imprezie towarzyszyć będzie specjalny koncert oraz wystąpienie burmistrza Londynu.

Sezon świąteczny już się zaczął? (Fot. Getty Images)

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama