Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Na Liffey wraca wodna taksówka

Na Liffey wraca wodna taksówka
Już od 11 lutego po rzece będzie kursować prom. (Fot. Getty Images)
Po 35 latach na rzekę Liffey w Dublinie powraca zabytkowy prom. Przejazd na drugi brzeg będzie kosztował 2 euro.
Reklama

“Zabytkowy No.11 Liffey Ferry przerwał kursowanie po wybudowaniu mostu East Link, jednak teraz powraca, w ramach wspólnego projektu Dublin Port Company i Dublin City Council. Na wody wypłynie 11 lutego” - przekazał portal.

Wodna taksówka łączyła dublińskie doki południowe i północne w czasach, gdy nie istniały jeszcze kładki Seán O'Casey i East Link, a najbliższym przejściem był Butt Bridge.

Dzięki wznowieniu usługi klienci będą mogli poruszać się drogą wodną między trzema punktami: 3Arena, Sir John Rogerson’s Quay oraz MV Cill Airne na North Wall Quay. Podróż trwać będzie 3 minuty.

Serwis dostępny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00–19:00. Łódka mieści jednorazowo 18 osób. Za przewóz będzie można płacić gotówką lub za pomocą Leap Card.

“Dochód z biletów zasili fundusz szkoleń żeglarskich młodzieży z centrum Dublina. Przewozami zajmie się Irish Nautical Trust” - informuje serwis.

No.11 Ferry pochodzi z 1665 – wówczas został przekazany Royal Charter przez króla Karola II. Przez lata był powszechnie znany jako “taksówka dokersów”, dowożąca pracowników doków z takich okolic jak Irishtown i Ringsend.

W 2016 prom został zakupiony i odrestaurowany przez Dublin Port Company.

“Jednostka wraca do zupełnie innego Dublina niż 35 lat temu. Nie ma jednak wątpliwości, że nowe pokolenie dublińczyków z taką samą radością będzie korzystać z usług wodnej taksówki” - skomentował burmistrz Dublina Nial Ring.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.10.2019
  GBP 4.900 złEUR 4.297 złUSD 3.896 złCHF 3.910 zł

  Sport


  Reklama