Menu

Na Liffey wraca wodna taksówka

Na Liffey wraca wodna taksówka
Już od 11 lutego po rzece będzie kursować prom. (Fot. Getty Images)
Po 35 latach na rzekę Liffey w Dublinie powraca zabytkowy prom. Przejazd na drugi brzeg będzie kosztował 2 euro.
Reklama

“Zabytkowy No.11 Liffey Ferry przerwał kursowanie po wybudowaniu mostu East Link, jednak teraz powraca, w ramach wspólnego projektu Dublin Port Company i Dublin City Council. Na wody wypłynie 11 lutego” - przekazał portal.

Wodna taksówka łączyła dublińskie doki południowe i północne w czasach, gdy nie istniały jeszcze kładki Seán O'Casey i East Link, a najbliższym przejściem był Butt Bridge.

Dzięki wznowieniu usługi klienci będą mogli poruszać się drogą wodną między trzema punktami: 3Arena, Sir John Rogerson’s Quay oraz MV Cill Airne na North Wall Quay. Podróż trwać będzie 3 minuty.

Serwis dostępny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00–19:00. Łódka mieści jednorazowo 18 osób. Za przewóz będzie można płacić gotówką lub za pomocą Leap Card.

“Dochód z biletów zasili fundusz szkoleń żeglarskich młodzieży z centrum Dublina. Przewozami zajmie się Irish Nautical Trust” - informuje serwis.

No.11 Ferry pochodzi z 1665 – wówczas został przekazany Royal Charter przez króla Karola II. Przez lata był powszechnie znany jako “taksówka dokersów”, dowożąca pracowników doków z takich okolic jak Irishtown i Ringsend.

W 2016 prom został zakupiony i odrestaurowany przez Dublin Port Company.

“Jednostka wraca do zupełnie innego Dublina niż 35 lat temu. Nie ma jednak wątpliwości, że nowe pokolenie dublińczyków z taką samą radością będzie korzystać z usług wodnej taksówki” - skomentował burmistrz Dublina Nial Ring.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama