Menu

Murray czekał na to od stycznia. "Najlepsza wygrana"

Murray czekał na to od stycznia. "Najlepsza wygrana"
"Pod pewnymi względami to moja najlepsza wygrana". (Fot. Getty Images)
Brytyjski tenisista Andy Murray wygrał pierwszy singlowy mecz w cyklu ATP od 1 stycznia. Szkot, który na początku tego roku przeszedł operację biodra, pokonał Amerykanina Tennysa Sandgrena 6:3, 6:7 (6-8), 6:1 w 1. rundzie turnieju ATP w chińskim Zhuhai.
Reklama

"Pod pewnymi względami to moja najlepsza wygrana. Nie tylko jeśli chodzi o samo dzisiejsze spotkanie, ale też biorąc pod uwagę wszystko, co doprowadziło mnie z powrotem w to miejsce. Na początku kariery nie docenia się tego, że jest się zdrowym, tak się wtedy po prostu zakłada. To mi przychodziło łatwo, ale ostatnie lata takie nie były" - przyznał 32-letni Murray.

Były lider światowego rankingu w Nowy Rok pokonał Australijczyka Jamesa Duckwortha w 1. rundzie imprezy ATP w Brisbane. Potem przegrał swój pierwszy mecz w wielkoszlemowym Australian Open i 28 stycznia poddał się operacji. Zapowiedział wówczas, że w tym roku zakończy karierę.

"To był ciężki okres. Nie potrafiłem podjąć decyzji, czy chcę kontynuować karierę, czy nie. To było dla mnie naprawdę bardzo trudne" - zaznaczył.

Do gry wrócił w sierpniu (wcześniej próbował sił w deblu), ale bez sukcesów. W Cincinnati i Winston-Salem również zatrzymał się na pierwszej rundzie - z tego drugiego turnieju wyeliminował go Sandgren.

Pod koniec sierpnia Murray zdecydował się na start w zawodach niższej rangi - challengerze Rafa Nadal Open na Majorce. Tam zdołał pokonać dwóch rywali. Wczoraj w końcu odniósł zwycięstwo w bardziej prestiżowym turnieju ATP.

"Szkot pędził po korcie jak za starych, dobrych czasów. Nie było już niepewnych odbić, które dało się zauważyć w pierwszych dniach po jego powrocie" - napisano na oficjalnej stronie internetowej cyklu.

Łącznie Murray wygrał 664 mecze w imprezach tej lub wyższej rangi. Ma na koncie 45 tytułów, w tym trzy wielkoszlemowe.

Kolejnym rywalem Murraya w Zhuhai będzie rozstawiony z numerem siódmym Australijczyk Alex de Minaur.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 08.04.2020
  GBP 5.143 złEUR 4.536 złUSD 4.180 złCHF 4.299 zł

  Sport


  Reklama