Menu

Morrisons zwalnia 3 000 kierowników, ale zatrudnia 7 000 osób "na godziny"

Morrisons zwalnia 3 000 kierowników, ale zatrudnia 7 000 osób "na godziny"
Sieć chce zadbać o lepszą obsługę klienta i większą dostępność produktów. (Fot. Getty Images)
Detaliczny gigant przygotowuje się do redukcji ok. 3 000 etatów w zarządach swoich supermarketów. Jednocześnie zapowiada, że aż 7 000 nowym osobom zaoferuje pracę płatną na godziny - informuje City A.M.
Reklama

Niektórzy menedżerowie, którzy stracą posadę, będą mogli ubiegać się o nowe stanowiska m.in. w działach mięsnych, rybnych czy piekarniach Morrisons. To będzie wiązać się jednak z obniżką wynagrodzenia. 

Jak podaje City A.M., pozostali "skoncentrują się na pomocy kolegom w lepszym wykonywaniu swoich obowiązków w samych sklepach". 

"Naszym celem jest zapewnienie klientom jak najlepszej obsługi, dlatego zwiększamy liczbę pracowników do bezpośredniego kontaktu z konsumentami. Chcemy też zadbać o lepszą dostępność produktów w naszych supermarketach" - poinformował David Lepley, dyrektor detaliczny grupy Morrisons.

Sainsbury's też zapowiedział duże zmiany w zatrudnieniu. (Fot. Getty Images)

"Na pewno część osób będzie czuła się przez jakiś czas niepewnie, ale zapewniam, że będziemy je wspierać w tym procesie restrukturyzacji. Ponadto, dla każdego, kto chce kontynuować pracę w Morrisons, dostępne są różne oferty zatrudnienia" - dodał Lepley.

Stanowiska menedżerskie są zagrożone również w Sainsbury's, o czym sieć poinformowała w miniony wtorek. Brytyjski detalista przekazał też, że od początku 2019 r. udało mu się zmniejszyć zespół kierownictwa wyższego szczebla o 20 procent.

Czytaj więcej:

Ekspresowa dostawa zakupów z Morrisons obejmie więcej miast w UK

Asda, Morrisons i Tesco "w trybie pilnym" wycofują kilka produktów

Pudełko pełne jedzenia z Morrisons za £3

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.02.2020
  GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

  Sport


  Reklama