Menu

Money.pl: Prezes PGE Stadion Narodowy zdymisjonowana

Money.pl: Prezes PGE Stadion Narodowy zdymisjonowana
Powodem zwolnienia prezes Stadionu Narodowego była afera w sprawie stanu murawy. (Fot. Getty Images)
Alicja Omięcka, pełniąca funkcję prezesa zarządu spółki PL.2012+, czyli operatora stadionu PGE Narodowy otrzymała wczoraj dymisję - ustalił portal Money.pl. Według informacji portalu, dymisja ma mieć związek z aferą dotyczącą stanu murawy na stadionie.
Reklama

Money.pl podało, że informacja o dymisji oficjalnie miała zostać podana dzisiaj w siedzibie Ministerstwa Sportu. Tego dnia ma również zostać ogłoszone nazwisko nowego prezesa spółki.

Według informacji money.pl, za dymisją Alicji Omięckiej stać ma dyrektor generalny Ministerstwa Sportu Krzysztof Przygoda.

"Nasz informator podaje, że sama inicjatywa wyszła z kancelarii premiera, a odpowiada za nią szef KPRM Michał Dworczyk. Pojawiły się również sugestie na temat tego, że nieprzypadkowy jest termin. Przypomnijmy, że w obecnej chwili stanowisko ministra sportu pozostaje nieobsadzone, tym samym sprawowanie tej funkcji podlega premierowi Mateuszowi Morawieckiemu" - pisze Money.pl.

20 listopada Mateusz Morawiecki w Polsat News poinformował, że rozmawiał z piłkarzami, którzy powiedzieli mu o problemach z murawą na Stadionie Narodowym, na którym grali.

"Wspomnieli, że nie jest to murawa na jakiej powinni grać. (...) Poprosiłem odpowiedzialne osoby, żeby się tym tematem zainteresowały. A tak naprawdę, żeby załatwiły ten temat raz na zawsze" - stwierdził wtedy premier.

Czytaj więcej:

Euro 2020: Polska w grupie z Hiszpanią i Szwecją. Trzeciego rywala poznamy w marcu

Premierzy Polski i Hiszpanii pozdrowili polskich kibiców z Hiszpanii

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.09.2020
  GBP 5.012 złEUR 4.550 złUSD 3.908 złCHF 4.216 zł

  Sport


  Sport

  Reklama