Menu

Młodzi muzułmanie z UK sprzątali ulice po sylwestrowej zabawie

Młodzi muzułmanie z UK sprzątali ulice po sylwestrowej zabawie
Ponad 1 500 młodych ludzi zebrało setki worków śmieci w miastach i miasteczkach w całym kraju. (Fot. AMYA)
Młodzi muzułmanie z całej Wielkiej Brytanii obudzili się wczoraj przed świtem, aby usunąć góry śmieci, które zostały na ulicach po sylwestrowej zabawie - informuje 'Metro'.
Reklama

Ponad 1 500 członków Stowarzyszenia Muzułmańskiej Młodzieży Ahmadiyy (AMYA) zebrało setki worków śmieci w miastach i miasteczkach w całym kraju - od Londynu, Edynburga i Glasgow, po Walsall, Manchester i Cardiff.

"AMYA od lat wpaja młodym ludziom poczucie obywatelskiej odpowiedzialności i chęć harmonijnego współżycia w lokalnej społeczności" - podkreśla imam Ahmed Zafar, cytowany przez "Metro".

"Jako muzułmanie rozpoczynamy nowy rok modlitwą za świat, za wszystkich potrzebujących. Następnie ruszamy sprzątać brytyjskie ulice - nie tylko po to, aby utrzymać nasze otoczenie w czystości, ale także, aby przypomnieć młodej muzułmańskiej młodzieży o obowiązkach wobec tego kraju" - zaznacza imam.

"Co więcej, chodzi również o zmianę stylu życia u młodzieży, a takie wydarzenia przypominają, w jaki sposób bieżąca konsumpcja niszczy naszą planetę" - dodaje.

Koordynator akcji Mubashar Raja przypomina, że AMYA "sprząta brytyjskie ulice od wielu lat". "Każdego roku zwiększamy zasięg i chcemy objąć całą Wielką Brytanię" - zapewnia.

Organizacja szacuje, że wczoraj młodzi muzułmanie zapełnili śmieciami ok. 5 000 worków.

Czytaj więcej:

Londyn: Pokaz fajerwerków dedykowany Euro 2020

Co 10. Niemiec spędza Sylwestra samotnie

Sylwester na polskich drogach: 6 zabitych, 41 rannych

  Komentarze
  • Emi
   2 stycznia, 12:57

   Próbują troche przyciszyc publike, za te zamachy. Zorientowali sie, ze zaczeli jeszcze za wcześnie o jakieś 10-20 lat do przejęcia UK. Przez tą pomyłke byli juz na wylocie i zagrożeniu odebrania im wszystkim obywatelstw do 2 pokolenia, wiec teraz poprawiają wizerunek, ale takie ich zachowanie to do czasu... Jedźcie do ich krajów i zobaczcie jaki tam "porzadek"... Oni sa niereformowalni...

  • Ja
   2 stycznia, 13:12

   Panowie ten sam post był dokładnie rok temu pomyłka w druku

  • Wiktor
   2 stycznia, 13:50

   Ładna prowokacja

  • Ismauel
   2 stycznia, 15:31

   Prosze wynagordzic ten trod. Mam nadzieje, ze im dadza najlepsze apartamenty w anglii oraz sporo pieniedzy. Zasluzyli! Ten kraj powinien byc dumny z takich ludzi!

  • Ja
   3 stycznia, 06:28

   Popieram ten odosobniony wyczyn ludzkich mozliwozci

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.02.2020
  GBP 5.085 złEUR 4.310 złUSD 3.941 złCHF 4.055 zł

  Sport


  Reklama