Menu

Młodzi muzułmanie sprzątali brytyjskie ulice po sylwestrowej zabawie

Młodzi muzułmanie sprzątali brytyjskie ulice po sylwestrowej zabawie
AMYA to najstarsza i największa grupa młodych muzułmanów w Wielkiej Brytanii. (Fot. AYMA)
Młodzi muzułmanie obudzili się wczoraj przed świtem, aby oczyścić ulice 50 brytyjskich miast i miasteczek z góry śmieci, które zostały po noworocznym świętowaniu - informuje 'Metro'.
Reklama

W czasie kiedy Wielka Brytania leczyła się z noworocznego kaca, setki osób Stowarzyszenia Muzułmańskiej Młodzieży Ahmadiyya (AMYA) zorganizowały specjalną modlitwę, po czym ruszyły na ulice. "Od Luton po Londyn, od Glasgow po Guilford, od Cardiff po Croydon - w całym kraju ok. 1 000 członków AMYA uczestniczyło w wielkim noworocznym sprzątaniu" - zaznacza imam Qamar Zafar .

"Islam wzywa każdego muzułmanina do udziału w akcjach charytatywnych, służbie społecznej i promowaniu czystości. AMYA od lat wpaja młodym ludziom poczucie obywatelskiej odpowiedzialności i chęć harmonijnego współżycia w lokalnej społeczności" - dodaje imam, cytowany przez "Metro".

W 2018 r. ta najstarsza i największa grupa młodych muzułmanów w Wielkiej Brytanii przeprowadziła ponad 300 prac porządkowych i zasadziła w całym kraju ok. 20 tys. drzew.

"Od wielu lat robimy porządki noworoczne, a każdego roku z pomocą przychodzi coraz więcej młodych ludzi. W islamie czystość jest częścią wiary, więc nie ma lepszego sposobu, by służyć naszej wierze i naszemu krajowi" - zaznacza Nadeem Ahmed, który koordynuje działania organizacji w Yorkshire. "Nie ma lepszego sposobu na rozpoczęcie nowego roku" - podsumowuje.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama