Menu

Mike Tyson i Roy Jones Jr wracają na ring. Zarobią fortunę

Mike Tyson i Roy Jones Jr wracają na ring. Zarobią fortunę
"Żelazny Mike" (po lewej) ma już 54 lata, a Jones Junior w styczniu skończy 52 lata. (Fot. Getty Images)
Razem mają 105 lat, a na zawodowych ringach stoczyli ponad 130 walk. Byli mistrzami świata, legendami boksu pozostaną. Jutro w Los Angeles dojdzie do walki dawnych czempionów - Mike'a Tysona i Roya Jonesa Juniora. Pierwszy ma zarobić 10 milionów dolarów, drugi 3 mln.
Reklama

"Żelazny Mike" ma już 54 lata. To najmłodszy w historii mistrz świata wagi ciężkiej - był 20-latkiem, gdy w 1986 roku wygrywał z Trevorem Berbickiem. Ostatni raz boksował w 2005 roku. Jones Junior z kolei w styczniu skończy 52 lata. Regularnie walczył do 2018 roku. Wcześniej przeszedł spektakularną drogę od mistrzostwa globu w średniej, potem w super średniej, półciężkiej aż do ciężkiej.

W mediach nie brakuje spekulacji, czy jutrzejszy pojedynek w Staples Center będzie miał charakter bardziej pokazowy, czy zawodnicy nie zechcą się oszczędzać i - mimo większych, 12-uncjowych rękawic - powalczą o zwycięstwo bez taryfy ulgowej dla drugiego z weteranów. Gaże są ogromne, Tyson ma zarobić 10 mln dol., Jones Junior - 3 mln. "Bestia" Tyson już wcześniej zapowiadał, że pieniądze przekaże organizacjom dobroczynnym.

Organizatorzy zapowiadają, że walka zakontraktowana na osiem dwuminutowych (krótsze, nie trzyminutowe) rund będzie punktowana przez troje byłych pięściarzy: Christy Martin oraz Vinny’ego Pazienzę i Chada Dawsona. Ten ostatni to dawny rywal Tomasza Adamka (odebrał mu pas WBC kat. półciężkiej) i Andrzeja Fonfary; z drugim z Polaków przegrał.

W ostatnich miesiącach "głośniejszy" w mediach był Tyson (50-6, 44 KO), który opowiadał, że schudł ponad 50 kilogramów i jest w świetnej formie. Już za kilkadziesiąt godzin okaże się, czy sędzia Ray Corona wskaże na niego jako zwycięzcę, czy jednak wygra młodszy Jones Junior (66-9, 47 KO).

Cała gala zapowiada się bardzo ciekawie, m.in. były czempion wagi półciężkiej WBA Badou Jack (22-3-3) powalczy z Blake’em McKernanem (13-0). W boksie zadebiutuje były koszykarz kilku klubów NBA Nate Robinson, a jego rywalem będzie youtuber Jake Paul (1-0). 

Czytaj więcej:

Bokser Mike Tyson chce wrócić na ring

Holyfield planuje walki charytatywne. Kibice proszą o bój z Tysonem

Tyson wyklucza Holyfielda jako rywala w powrotnej walce

Mike Tyson wraca na ring. "Czuję się wspaniale"

"The Ring": Walka Tysona przełożona na listopad

Mike Tyson w tym roku po raz pierwszy z czynnym prawem wyborczym

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 18.01.2021
  GBP 5.100 złEUR 4.547 złUSD 3.770 złCHF 4.229 zł

  Sport


  Sport

  Reklama