Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Mieszkasz obok pubu? To jesteś szczęśliwszy

Mieszkasz obok pubu? To jesteś szczęśliwszy
Wezwano rząd, aby bardziej wspierał brytyjskie puby. (Fot. Getty Images)
Ludzie, którzy mają pub w swojej okolicy, są szczęśliwsi i lepiej zintegrowani z lokalną społecznością - wynika z ankiety The Campaign for Real Ale (CAMRA).
Reklama

Sondaż CAMRA wykazał, że ponad połowa osób, które chodzą do pubów, poznała tam co najmniej jednego nowego przyjaciela. Niemal co 3. respondent przyznał, że na piwie spotkał minimum pięć bratnich dusz - informuje Sky Nes.

Badanie, przeprowadzone wśród 2 000 osób, wykazało też, że osoby, które mieszkały w pobliżu pubu, były wobec innych ludzi bardziej ufne, więc - zdaniem autorów ankiety - puby "pełnią ważną rolę społeczną".

W związku z tym CAMRA wezwała rząd do wprowadzenia "istotnych" reform, aby położyć kres zamykaniu kolejnych lokali. Zaapelowała również do wprowadzenia preferencyjnej stawki celnej od piwa sprzedawanego w pubach i punktach handlowych oraz znacznego obniżenia podatków biznesowych.

"Dzięki pubom, ludzie są mniej samotni". (Fot. Getty Images)

"Puby to jedyne miejsca, w których mieszkańcy spotykają się i spędzają wspólnie czas przy pincie piwa. Pomagają radzić sobie z samotnością" - oświadczył przewodniczący CAMRA, Nik Antona, przemawiając na festiwalu Great British Beer Festival w Londynie. "Dlatego ważne jest, aby rząd nadal działał na rzecz ograniczenia zamykania pubów" - dodał.

Badanie CAMRA wykazało też, że większość, bo 56 proc., osób w Wielkiej Brytanii ​​uważa, że ​​piwo w pubie jest za drogie. Tylko jeden na czterech respondentów stwierdził, że ceny "są w porządku".

CAMRA podkreśla, że ​​ok. 30 proc. kosztów złotego trunku stanowiły m.in.: podatek od piwa, stawki biznesowe i VAT. Dodano, że wysokie ceny w pubach oznaczały również, iż ludzie częściej kupowali piwo w supermarkecie i pili je samotnie w domu.
 

 

  Komentarze


  • Kol
   11 sierpnia, 18:40

   Na Norbury jest niestety tylko jeden pub.
   W sumie na ta garstke Anglikow ktorzy tu mieszkaja to wystarczy inni tzn emigranci z Polski, Bulgarii, Rumuni czy Afryki wola kupic piwko w sklepie a nie przeplacac 5 razy.
   Tak jak z Londynu znikaja prawdziwi/rodowici Anglicy tak samo znikaja puby.

  • Olo
   11 sierpnia, 22:43

   Tylko cwele I frajerzy pija w parkach loin ryneczku

  • Norbury
   12 sierpnia, 09:40

   Uuuu dobrze poinformowany mieszkaniec norbury .

  • Gość
   12 sierpnia, 12:12

   Mieszkam na przeciwko pubu i szukam innego mieszkania , z mieszkańców mojego bloku tylko jedna osoba jest jego bywalcem, muzyka do 12-1 w nocy , darcia czasem bijatyki. Nie da się wypocząć po pracy.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2019
  GBP 4.771 złEUR 4.354 złUSD 3.928 złCHF 4.009 zł

  Sport


  Reklama