Menu

Mieszkańcy UK bez szans na wakacyjne wyjazdy? "Boris Johnson składa lekkomyślne obietnice"

Mieszkańcy UK bez szans na wakacyjne wyjazdy? "Boris Johnson składa lekkomyślne obietnice"
Czy w tym roku mieszkańcom UK uda się wyjechać na wakacje? To wciąż niepewna perspektywa... (Fot. Getty Images)
Boris Johnson walczy obecnie o uratowanie swoich planów i 'mapy drogowej' wyjścia z lockdownu w czasie, gdy w kraju pojawił się nowy, brazylijski szczep koronawirusa. Politycy opozycji zarzucili premierowi 'lekkomyślność' przy składaniu obietnic związanych z wakacjami i wskazali, że premier - przy podejmowaniu decyzji o odchodzeniu od restrykcji - uległ własnej propagandzie sukcesu.
Reklama
Reklama

Politycy Partii Pracy są zgodni, że największym zagrożeniem nie tylko dla wakacyjnych wyjazdów, ale także dla zdrowia publicznego kraju, stał się obecnie brazylijski szczep koronawirusa.

Mutacja ta, podobna do odmiany z RPA, jest bardziej odporna na działanie szczepionek. Wciąż nie wiadomo również, jak brazylijski szczep dotarł do Wielkiej Brytanii - obecnie trwają gorączkowe poszukiwania pacjenta zero.

Jonathan Van-Tam, zastępca Naczelnego Lekarza Anglii, przekazał dziś na konferencji prasowej na Downing Street, iż odkrycie mutacji na Wyspach doprowadziło do pojawienia się niepewności związanej z tym, co bedzie dalej.

Ekspert zwrócił uwagę na jeszcze jeden problem. "Wiele programów szczepień w Europie, do której często jeździmy na wakacje, jest przeprowadzanych znacznie wolniej niż u nas" - dodał.

Sam Boris Johnson zapewnił, że nie ma obaw przed opóźnieniami w łagodzeniu restrykcji i od połowy maja prawdopodobnie dostępna będzie możliwość odbywania międzynarodowych podróży.

Dodał, że "nie ma powodu, by sądzić, że szczepionki nie będą działać na nowe, niepokojące warianty".

Czytaj więcej:

Mieszkańcy UK masowo rezerwują zagraniczne loty i wakacje

21 czerwca dniem wolnym od pracy? Mieszkańcy UK chcą świętować powrót do normalności

Latem Anglia może znieść obowiązek noszenia masek w sklepach i metrze

  Komentarze
  • Ciekawe
   2 marca, 21:20

   Ogladam program w UK tv ... Osoby czarne sa 3 krotnie bardziej narazone na smierc niz biali w UK ..to czemu jeszcze Afryka zyje mimo ze nie ma tam nawet 20% tyle szpitali co w Europe ...
   W USA. Kalifornia mlodzi ludzie tam zyja pelen lockdown ..Floryda bez lockdownu stan emerytow ...ilosc zmarlych na Covid niemal identyczna to nie torie tylko fakty statystyki ...
   Kolegi kuzynka pracuje w laboratorium w sanepidzie ... Srednio wychodzi im 50 pozytywnych testow na zmiane ... Po czym sprawozdania wyjazuja ze bylo ich 300 ?

  • MT
   2 marca, 21:32

   Jprd jakie tutaj szury są.

  • Lusia
   2 marca, 21:59

   Starczy oklamywac ludzi, to jest dobry czas zrozumiec bledy, jezeli ktos wybierze inna droge, nie ma ewolucji dla tych lecz naodwrot.

  • Upadek ludzi
   2 marca, 22:56

   Jak ktoś w to nie wierzy,to znaczy,że jest anaukowy.media napewno by nas nie oszukały tym bardziej zachodnie.jesteśmy europejczykami i wierzymy nauce.

  • KASIA
   3 marca, 08:36

   a wczoraj przedluzyli furlough do konca wrzesnia... czyli planuja nas znowu zamknac i trzymac w domach. Bo inaczej po co by to bylo?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.04.2021
  GBP 5.2513 złEUR 4.5552 złUSD 3.8065 złCHF 4.1413 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama