Menu

Mieszka w Amsterdamie, dojeżdża do Bristolu. Wychodzi taniej, niż gdyby żył w UK

Mieszka w Amsterdamie, dojeżdża do Bristolu. Wychodzi taniej, niż gdyby żył w UK
Uniwersytet w Bristolu przyjął w tym roku rekordową liczbę studentów, którzy mają problem ze znalezieniem dla siebie mieszkania. (Fot. Getty Images)
Dziennik 'Metro' przytoczył historię studenta University of Bristol, Sohaila Braakmana, który zdecydował się na mieszkanie w stolicy Holandii i dojeżdżanie na uniwersytet. Wysokie czynsze w Bristolu sprawiły, że mężczyzna nie rozważa szukania mieszkania w pobliżu szkoły.
Reklama

Sohail Braakman przyznał, że jego pomysł "wygląda na ekstremalnie szalony", ale zauważył, że kupione z wyprzedzeniem loty linii niskobudżetowych są tańsze, niż gdyby miał wynajmować mieszkanie w Bristolu.

"Czasami loty kosztują mnie tylko 20 funów w jedną stronę. Najtańsze mieszkanie, jakie znalazłem w Bristolu, kosztowało mnie 1300 funtów miesięcznie" - zauważył student.

Zapytany o to, dlaczego nie zdecydował się zamieszkać w akademiku, męzczyzna odparł, że "wszystkie miejsca były już zajęte".

"Gdybym wcześniej wiedział o sytuacji mieszkaniowej w Bristolu, na pewno nie wybrałbym uniwersytetu w Bristolu" - wskazał.

Niskobudżetowe linie lotnicze sprawiają, że podróże między krajami są bardzo tanie. (Fot. Getty Images)

Przyznał, że przyszło mu przez myśl mieszkanie w tańszym Bath, Cardiff czy Newport, ale zwrócił uwagę, że wszystkie te miasta i tak leżą w innym kraju - w Walii. 

To nie jedyny przypadek, kiedy studenci mają problem ze znalezieniem przystępnego cenowo zakwaterowania. Jedna ze studentek - Grace Whitakker - otrzymała informację, że może zamieszkać w specjalnym mieszkaniu dla studentów, które jednak znajduje się w Newport. Podbnych przypadków są setki - zauważa "Metro".

Uniwersytet w Bristolu przekazał, że "bardzo przeprasza" za problemy, jakie mają studenci, dodając jednak, iż taka sytuacja panuje obecnie w całym kraju.

W tym roku do szkół wyższych zaaplikowała rekordowa liczba studentów. Uniwersytety w Wielkiej Brytanii rozwijają się zwłaszcza w ostatnich latach - liczba studentów w samym Bristolu wzrosła o 15 procent, z 21 555 w latach 2014-15 do 24 850 w latach 2017-18.

  Komentarze
  • Sprawiedliwy
   28 września 2019, 08:21

   Od kiedy to Bath leży w Walii :)

  • Tom
   28 września 2019, 08:21

   I tak sobie lata codziennie studencina d/s niepotrzebnych samolocikiem za 20 funa, a potem chodzi na protesty przeciwko zmianom klimatycznym. Wszyscy zginiemy z takim myśleniem.

  • Willys
   28 września 2019, 10:06

   To nie lepiej wynajac cos z 30-50 km od Bristolu i dojezdzac autobusem ?

  • Niedobry piotruś
   28 września 2019, 13:01

   Willys
   wtedy by nie było o nim artykułu na Londynku. Więc warto

  • Jacekk
   28 września 2019, 13:01

   Tańsze mieszkanie w Bath ?
   Za £1300 w Bristolu mógł by wynająć dom 4 pokojowy , gdzie mógł by podnająć resztę pokoi i mieszkać za darmo. Kto pisze te bzdury ??? Baw nie leży w Walii !!!

  • Homeless
   28 września 2019, 13:33

   Przy Clifton Suspension Bridge jest parę jaskiń w których śmiało by mógł zamieszkać. Musiał by zainwestować w kratę, bo chętnych na te lokum jest dość sporo ("Where will I sleep tonight?"), ale jest to niewielki wydatek. Może też kupić sobie jakąś łódź i zakotwiczyć np. przy Wapping Warf. Taniej by mu wyszło.

  • Arek
   28 września 2019, 17:03

   to niezly "genuisz" widac ze skoro taki studiuje to chyba strata czasu te studia

  • Lili
   28 września 2019, 18:15

   Lol.
   Chyba raczej chodzi mu o to co Amsterdam oferuje:D
   Wsio ma na legalu i do wyboru do koloru. Od zielonego i innych takich, po kobiety w witrynach... przebadane i standaryzowane bez recepty. No cóż... widac lubi cos z wymienionych. Od swietosci po grzech, co kto woli.

  • Ali
   29 września 2019, 10:48

   Bath na Walii kurna powstała nowa mapa. Ciekawe jak na to Council zareaguje.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.08.2020
  GBP 4.883 złEUR 4.406 złUSD 3.736 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama