Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Michniewicz: Wiemy, jaka jest ranga meczu z Arabią Saudyjską

Michniewicz: Wiemy, jaka jest ranga meczu z Arabią Saudyjską
"Jestem przekonany, że zagramy dobry mecz" - stwierdził Michniewicz przed sobotnim meczem. (Fot. Getty Images)
'Wiemy, jaka jest ranga tego meczu' - przyznał selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Czesław Michniewicz przed dzisiejszym spotkaniem z Arabią Saudyjską w mistrzostwach świata w Katarze. 'Naszym celem jest awans do 1/8 finału i wszystko temu podporządkowujemy' - dodał.
Reklama
Reklama

Polacy rozpoczęli udział w mundialu od remisu z Meksykiem 0:0, a Saudyjczycy sprawili olbrzymią sensację wygrywając z Argentyną 2:1.

"Doskonale wiemy, jaki to mecz, jaka jest ranga, wiemy, o co gramy. Jesteśmy jednak wewnętrznie spokojni, nie ulegamy presji, mamy czyste głowy. Temat meczu z Meksykiem już zamknęliśmy. Wiemy, co trzeba zrobić lepiej, co funkcjonowało dobrze. Remis nie przekreśla naszych szans na wyjście z grupy, ale też nie wystarczy, by awansować, więc mamy świadomość, co nas czeka" - poinformował trener biało-czerwonych na oficjalnej konferencji prasowej.

"Czeka nas na pewno ciekawy mecz, a my zagramy tak, by nie mieć do siebie żadnych zastrzeżeń, że czegoś nie zrobiliśmy, coś zaniedbaliśmy" - podkreślił.

Jak przyznał, zna skład i ustawienie, w jakim polski zespół rozpocznie sobotnią potyczkę.

Podczas meczu z Meksykiem nie padł ani jeden gol... (Fot. Getty Images)

"Choć bardzo bym chciał, to nie mogę tego powiedzieć, najpierw o wszystkim dowie się drużyna. Wierzę też, że ostatni trening, który przed nami, już nic nie zmieni" - zaznaczył i dodał, według informacji, jakie ma od sztabu medycznego kadry, wszyscy piłkarze są na ten moment zdolni do gry.

"Jestem przekonany, że zagramy dobry mecz. Wiemy, jakie atuty ma Arabia Saudyjska, znamy swoje atuty, wiemy jakich zawodników o jakim profilu na poszczególnych pozycjach my mamy, a jakich oni. Wiemy, jak gra Arabia, oni wiedzą, jak my gramy. Na boisku to się wszystko wymiesza, a wynik jest sprawą otwartą, bo to jest sport" - nadmienił.

Wskazał też, że sensacyjny sukcesów Saudyjczyków, w zestawieniu z remisem Polski na inaugurację, nie zmienia nic w jego pracy, nastawieniu i przygotowaniach do kolejnego meczu.

"Nie działamy na zasadzie impulsu, jedno czy drugie zdarzenie nie wywraca naszego planu do góry nogami. I sztab, i drużyna wiedzą, że podejmujemy decyzję na podstawie własnych analiz, rozmów, oczywiście też obserwujemy zawodników na treningach, bazujemy na informacjach od sztabu medycznego, jak się piłkarze czują. Mamy świetny ośrodek, świetną obsługę w hotelu, niczego nam nie brakuje, ale nie robimy niczego, by zawodnicy czuli się czymś zaskoczeni. Na pewno nie panikujemy" - tłumaczył.

Polska reprezentacja tym razem zagra na stadionioe z klimatyzacją. (Fot. Getty Images)

Konfrontacja z Arabią Saudyjską odbędzie się na klimatyzowanym Education City Stadium w Dausze. Poprzednie spotkanie biało-czerwoni rozegrali na innym obiekcie, bez klimatyzacji.

Team menedżer kadry i rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski poinformował, że według zapewnień przedstawicieli FIFA na stadionie w trakcie spotkania ma być odczuwalna temperatura na poziomie 24 stopni Celsjusza, a klimatyzacja jest włączana cztery godziny przed pierwszym gwizdkiem.

Ciekawostkę stanowi fakt, że w dwóch dotychczasowych meczach na tym stadionie nie padł żaden gol.

Spotkanie Polski z Arabią Saudyjską rozpocznie się o godz. 13:00 czasu UK. Sześć godzin później w drugim meczu tej grupy Argentyna zmierzy się z Meksykiem. Niezależnie od rozstrzygnięć, tylko ekipa z Ameryki Południowej może być drużyną, która po dwóch występach straci szanse na udział w fazie pucharowej.

Czytaj więcej:

MŚ 2022: Polska zremisowała z Meksykiem 0:0. Lewandowski zmarnował karnego

MŚ 2022: Meksyk i Polska trudnymi rywalami dla Argentyny

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.01.2023
  GBP 5.3505 złEUR 4.7076 złUSD 4.3252 złCHF 4.6961 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama