Menu

Michel Platini będzie osobistym doradcą szefa Związku Piłkarzy Zawodowych

Michel Platini będzie osobistym doradcą szefa Związku Piłkarzy Zawodowych
Platini uważany jest za jednego z najlepszych i najbardziej wszechstronnych piłkarzy w historii. (Fot. Getty Images)
Były prezydent Europejskiej Unii Piłki Nożnej (UEFA) Francuz Michel Platini otrzymal propozycję pelnienia funkcji osobistego doradcy przewodniczącego Związku Piłkarzy Zawodowych (Fifpro) Philippe Piata - poinformowała francuska gazeta sportowa 'L'Equipe'.
Reklama

Piat nie wykluczył możliwości, że Platini może w przyszłości zostać jego następcą. Jego kadencja kończy się za dwa lata i nie zamierza ubiegać się o reelekcję. Obaj panowie znają się od 1972 roku.

64-letni Platini - znakomity w przeszłości piłkarz "Trójkolorowych" - został w 2015 roku wykluczony z wszelkiej działalności piłkarskiej przez Komisję Etyki FIFA. Początkowo kara Francuza miała trwać osiem lat, ale później została skrócona do sześciu, a następnie - przez Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie - do czterech lat.

Dyskwalifikacja Platiniego zakończyła się w październiku 2018 roku. Słynny Francuz ten czteroletni okres nazwał "najdłuższym urlopem w długiej piłkarskiej karierze". Kilka tygodni temu przyznał, że stęsknił się za działalnością w futbolu i jest gotowy wrócić. Podkreślił, że nie zamyka przed sobą żadnych drzwi i dostrzega kilka opcji.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 21.09.2020
  GBP 4.876 złEUR 4.480 złUSD 3.796 złCHF 4.156 zł

  Sport


  Sport

  Reklama