Menu

Michael Gove: "Nie" dla obowiązku noszenia maseczek w UK

Michael Gove: "Nie" dla obowiązku noszenia maseczek w UK
Minister bez teki uważa, że każdy sam powinien ocenić, czy powinien zakładać maseczkę. (Fot. Getty Images)
Minister bez teki w brytyjskim rządzie Michael Gove odniósł się dziś do niedawnych sugestii Borisa Johnsona, że w Wielkiej Brytanii może pojawić się obowiązek zakrywania twarzy w sklepach. 'Uważam, że nie powinno się nakładać takiego obowiązku' - ocenił.
Reklama

Michael Gove wskazał, że zamiast obowiązku "lepiej zdać się na zdrowy rozsądek Brytyjczyków". 

"Raczej jedynie bym zachęcał ludzi, aby zakładali maski, jeśli wchodzą do pomieszczeń, gdzie jest dużo ludzi i mało przestrzeni" - wskazał.

"Zakładanie maski to kwestia dobrego wychowania, świadomości i wyczucia. Ufam, że ludzie mają zdrowy rozsądek" - dodał Gove.

Minister bez teki wskazał jednak, że sytuacja może wyglądać inaczej, jeśli w kraju dojdzie do tego, co niedawno miało miejsce w Leicester. "Wówczas z pewnością podejmiemy twarde środki" - zapewnił.

Obecnie noszenie maseczek wymagane jest jedynie podczas korzystania z transportu publicznego bądź wizyty w szpitalach na terenie Anglii. W Szkocji noszenie maseczek wymagane jest jedynie w sklepach.

Zdecydowana większość brytyjskich naukowców wskazuje, że maseczki nie przynoszą żadnych korzyści, bo większość ludzi używa ich niewłaściwie i w rzeczywistości pogarsza sytuację epidemiologiczną. 

Czytaj więcej:

Johnson: "Biorę na siebie pełną odpowiedzialność" za sytuację w domach opieki

Boris Johnson sugeruje, że maseczki w sklepach będą obowiązkowe

Kolejne 148 zgonów na Covid-19 w UK. Łącznie zmarło 44 798 osób

  Komentarze
  • Kasia
   12 lipca, 15:16

   ludzie nie beda nosili masek z wlasnej woli bo im przez dlugie miesiace wmawiano ze maski nic nie daja. juz nie pamietacie tych pseudo naukowcow i politykow? ja pamietam.

  • Mika
   12 lipca, 19:14

   Noszenie masek ma sens wtedy, gdy przestrzega się zasad właściwego użytkowania powyższych, w przeciwnym wypadku wyrządzą więcej szkód , aniżeli pożytku . Przyjrzyjcie się Państwo na te wszystkie brudne szmaty wiszące na brodach większości podróżujących . Edukacja, edukacja i raz jeszcze edukacja .

  • Tag
   13 lipca, 13:04

   Najpierw nauczcie ludzi zasad higieny osobistej i mycia rąk po toalecie. Edukacja, edukacja ... uczyć hołotę jak dbać o czystość !

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Reklama