Menu

Meteorolodzy zapowiadają rekordowe upały w UK w sierpniu

Meteorolodzy zapowiadają rekordowe upały w UK w sierpniu
Do Wielkiej Brytanii mają wkrótce powrócić upały. (Fot. Getty Images)
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii dopiero zaczynają odpoczywać od fali upałów, a meteorolodzy już zapowiadają kolejną - donosi brytyjska prasa. Rekordowo wysokie temperatury mają pojawić się w sierpniu i utrzymać przez większą część miesiąca. 
Reklama
Reklama

Obecna fala upałów minionej nocy się zakończyła, a na większości obszarów Anglii i Walii spodziewane są silne burze i opady deszczu. Prognostycy nie mają jednak wątpliwości, że to jedynie chwilowa "przerwa" i wysokie temperatury wkrótce powrócą.

Obecnie dla większej części Wielkiej Brytanii wydano żółte ostrzeżenia przed ulewami. Obowiązywać one będą przez cały weekend i prawdopodobnie pozostaną w mocy jeszcze w przyszłym tygodniu.

"Wygląda na to, że na początku przyszłego tygodnia doświadczymy bardzo niestabilnej pogody w dużej części kraju, szczególnie na obszarach wschodnich" - uważa Stephen Dixon z Met Office.

"Patrząc dalej, począwszy od 5 sierpnia, należy spodziewać się mieszanych warunków pogodowych. Naprzemiennie występować będą słoneczne i deszczowe dni. Ale w miarę zbliżania się połowy sierpnia, do kraju powrócą znów wysokie temperatury" - dodaje.

Zdaniem prognostyka Met Office, kolejne upały również obejmą niemal cały kraj, a słupki rtęci mogą ponownie pokazać ponad 30 st. C. Ekspert zaznacza jednak, że dokładniejsze prognozy będzie można podać dopiero w kolejnych dniach.

Tymczasem w Londynie słupki rtęci pokażą dziś ok. 24 st. C. Od jutra będzie odrobinę chłodniej i burzowo - temperatury mają zatrzymać się na poziomie 20-21 st. C. Deszczowa pogoda w stolicy może potrwać do środy.

Czytaj więcej:

W UK kolejny rekord temperatury. Nowe ostrzeżenie o ekstremalnych upałach

W Irlandii Północnej po raz trzeci najwyższa temperatura w historii

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2021
  GBP 5.3712 złEUR 4.5999 złUSD 3.9282 złCHF 4.2172 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama