Menu

Met Office prognozuje, czy w lutym w UK spadnie śnieg

Met Office prognozuje, czy w lutym w UK spadnie śnieg
Biały puch może pojawić się w lutym zwłaszcza na północy kraju. (Fot. Getty Images)
Ostatni grudzień na Wyspach Brytyjskich był najcieplejszy w historii, z temperaturami dochodzącymi do 18,7 st. Celsjusza. Dlatego wiele osób zastanawia się, kiedy w Wielkiej Brytanii w końcu spadnie śnieg.
Reklama

Od 30 stycznia do 13 lutego w Wielkiej Brytanii - szczególnie na południu - będą dominować układy wysokiego ciśnienia. "W drugiej połowie lutego nastąpi wyraźniejszy podział pogodowy na północ i południe" - informuje Met Ofice.

Meteorolodzy wyjaśniają, że na północy i północnym zachodzie kraju będzie wietrznie i mokro. Z kolei na południu i południowym wschodzie Wielkiej Brytanii powinno być bardziej sucho, będzie więcej przejaśnień, a w nocy pojawią się mgły i lokalne przymrozki.

Białego puchu nie powinno zabraknąć w szkockich górach. (Fot. Getty Images)

Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie: "Czy na Wyspach w końcu spadnie śnieg?". Jak wyjaśniają eksperci od pogody, biały puch może pojawić się w chłodniejszych okresach na północy kraju - zwłaszcza w wyżej położonych terenach.

Jeśli chodzi o temperatury, to ​​w lutym "będą one prawdopodobnie utrzymywać się powyżej średniej dla tego miesiąca, choć mogą się zmieniać wraz z przechodzeniem frontów atmosferycznych".

"Chłodniejsze dni mogą występować zwłaszcza na obszarach południowych i środkowych" - przekazuje Met Office.

Czytaj więcej:

Wigilia w UK bez śniegu. Pogoda jednak zaskoczy

  Komentarze
  • Darek
   18 stycznia, 12:19

   Czyli śnieg gdzieś i kiedyś spadnie.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama