Menu

Met Office: Pogoda będzie "zagrażać zdrowiu i życiu"

Met Office: Pogoda będzie "zagrażać zdrowiu i życiu"
To będzie dziewięć godzin bardzo gwałtownej aury. (Fot. Getty Images)
W czwartek na Wyspach będzie panować bardzo niebezpieczna aura związana z gwałtownymi ulewami i burzami - ostrzegają meteorolodzy Met Office, którzy wydali na ten dzień dziewięciogodzinne ostrzeżenie 'zagrożenia dla życia'.
Reklama

Żółty alarm będzie obowiązywać w czwartek od godz. 12:00 do 21:00. Niebezpiecznej aury mogą doświadczyć mieszkańcy niektórych części Szkocji, Irlandii Północnej i północnej Anglii.

Ulewy, burze, a nawet gradobicia, które przejdą nad Wielką Brytanią, mogą doprowadzić do gwałtownych powodzi, poważnych utrudnień komunikacyjnych, przerw w dostawie prądu oraz uszkodzeń budynków.

W weekend pogoda na Wimbledonie powinna dopisywać. (Fot. Getty Images)

"Ciężkie opady deszczu i burze prawdopodobnie pojawią się w czwartkowe popołudnie. W regionach objętych pogodowym alertem w ciągu 2-3 godzin może spaść 40-50 mm deszczu" - informuje Met Office, dodając, że w czwartkowy wieczór sytuacja zacznie się uspokajać.

Pomimo mokrej pogody, temperatury wciąż będą łagodne. Met Office prognozuje 20 st. Celsjusza dla Edynburga, Newcastle i Belfastu. 18 kresek będzie w Aberdeen, 17 w Londonderry (Derry) i 19 w Glasgow. W Londynie w czwartek też popada, ale termometry pokażą aż 24 stopnie Celsjusza.

Jednak już od piątku niebo nad Wielką Brytanią zacznie się rozjaśniać, a w weekend będzie słonecznie, co jest dobrą wiadomością przede wszystkim dla kibiców i graczy londyńskiego Wimbledonu. 

Temperatury też będą przyjemne - na słupkach rtęci zobaczymy 20-24 st.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.02.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.271 złUSD 3.945 złCHF 4.022 zł

  Sport


  Reklama