Menu

Met Office: Dziś w nocy temperatury spadną do -10 st. C

Met Office: Dziś w nocy temperatury spadną do -10 st. C
Temperatury spadną dziś w nocy do rekordowo niskich poziomów. (Fot. Getty Images)
Mieszkańcy północnych regionów Wielkiej Brytanii doświadczą dziś najchłodniejszej nocy tej zimy - ostrzegają prognostycy z Met Office. Zdaniem synoptyków, słupki rtęci mogą pokazać dziś nawet 10 st. C poniżej zera.
Reklama

W związku z ryzykiem wystąpienia ekstremalnie niskich jak na ten region świata temperatur, w Szkocji i północnej Anglii obowiązują dziś żółte alerty pogodowe. Met Office przewiduje także, że w wyżej położonych obszarach kraju spadnie śnieg. 

Temperatury na południu również będą niskie i wahać się mają od -2 do 1 st. C. Sytuacja na drogach może być trudna w związku z możliwością wystąpienia szronu - drogowcy apelują o rozwagę przy planowaniu dalszych podróży.

Znaczny spadek temperatur, którego mieszkańcy Wysp doświadczą dziś w nocy, to efekt frontu atmosferycznego znad Arktyki, który nieoczekiwanie zmienił kierunek.

"Mroźna noc być może wpłynie również na cały jutrzejszy dzień, w zależności od tego, czy będziemy mieć zachmurzenie. Możemy jednak z dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że czekają nas dwa bardzo zimne dni" - uważa Simon Partridge z Met Office.

  Komentarze
  • Jakub Bukaj
   28 stycznia, 01:01

   W Londynie pada deszcz

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.02.2020
  GBP 5.111 złEUR 4.250 złUSD 3.919 złCHF 3.992 zł

  Sport


  Reklama