Menu

Meghan i Harry wydali na remont £2,4 mln z pieniędzy podatników

Meghan i Harry wydali na remont £2,4 mln z pieniędzy podatników
Remont rezydencji Sussexów trwał ok. 6 miesięcy. (Fot. Getty Images)
Nowa siedziba książęcej pary Sussex, Frogmore Cottage, została odnowiona za rekordowe £2,4 mln funtów. Jak ujawniły dziś brytyjskie media, cała kwota pochodziła z pieniędzy podatników.
Reklama

Rezydencja księcia i księżnej Sussex, położona niedaleko zamku Windsor, przeszła zaawansowany remont, aby stać się domem dla książęcej pary i ich syna Archiego. Choć wyposażenie i akcesoria w nieruchomości zostały zakupione z funduszy królewskich, prace związane z renowacją - oszacowane na £2,4 mln - sfinansowano z pieniędzy podatników.

W nieruchomości - jak informuje Metro.co.uk - wybudowano m.in. luksusową kuchnię i łazienkę, które osobiście zaprojektowali sami Sussexowie. Na terenie Frogmore Cottage stworzono również dodatkowe sypialnie, co pozwoli na wprowadzenie się do rezydencji matki księżnej Meghan - Dorii Ragland. 

Frogmore Cottage był prezentem ślubnym od samej królowej Elżbiety. (Fot. Getty Images)

W sumie, jak zwracają uwagę media, w latach 2018-2019 utrzymanie rodziny królewskiej kosztowało podatników £67 mln - o £20 mln więcej niż jeszcze rok wcześniej. Rosnące koszty wynikały jednak m.in. z przeprowadzenia długo oczekiwanych prac konserwacyjnych na terenie pałacu Buckingham.

"Frogmore Cottage było w opłakanym stanie, a renowację przeprowadzono zgodnie z naszym obowiązkiem, który nakazuje właściwą opiekę nad królewskimi pałacami. Na miejscu stworzono przyjazne warunki do życia, a także wymieniono przestarzałą infrastrukturę. Sprzęty i wyposażenie pałacu zostało z kolei zakupione z prywatnych kont rodziny królewskiej" - przekazał Michael Stevens, który odpowiada za zarządzania królewskimi finansami.

"Główne prace w rezydencji obejmowały m.in. wymianę wadliwych drewnianych belek stropowych i desek podłogowych. Wymieniono również nieefektywne systemy grzewcze i ponownie okablowano dom, dodając do niego własną podstację elektryczną. Pojawiły się także nowe sieci gazowe i wodociągowe" - dodał.  

Renowacja trwała około sześciu miesięcy i została ukończona kilka miesięcy przed urodzeniem się księcia Archiego, 6 maja. Frogmore Cottage, której właścicielem jest Crown Estate, był prezentem od królowej Elżbiety dla pary Sussexów.

  Komentarze


  • Kawa
   25 czerwca, 23:12

   powinni ukrocic tym darmozjadom niech remontuja ale za swoje

  • Vistula
   25 czerwca, 23:29

   Ciężko zrozumieć co musieli zrobić, żeby za remont tyle wydać. Chyba wszystko w złocie i platynie... Pachnie wydatkowaniem "lekiej rączki" świeżo upieczonej księżniczki. Budynek na zdjęciu nie wygląda na jakiś szczególnie wymagający nieziemsko drogich zabiegów budowlanych. Może 3 poziomy piwnic z basenem i kortem tenisowym zrobili...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 12.11.2019
  GBP 4.978 złEUR 4.279 złUSD 3.878 złCHF 3.899 zł

  Sport


  Reklama