Menu

Meghan Markle już znalazła sobie zajęcie w Kanadzie

Meghan Markle już znalazła sobie zajęcie w Kanadzie
Meghan wciąż angażuje się w działalność charytatywną. (Fot. Getty Images)
Księżna Sussex, mimo podjętej wspólnie z mężem decyzji o opuszczeniu królewskiego dworu, nie rezygnuje z działalności filantropijnej. Meghan, która jest teraz w Kanadzie, odwiedziła jedną z organizacji kobiecych i dom pomocy w Vancouver. Podczas spotkania poruszyła kwestie związane ze sprawiedliwością społeczną i przywództwem młodych kobiet.
Reklama

Po ogłoszeniu sensacyjnej wiadomości o rezygnacji z roli wysokich rangą członków rodziny królewskiej, księżna Meghan i książę Harry wciąż są na pierwszych stronach gazet z całego świata. Ich zaskakująca decyzja wywołała bowiem kontrowersje nie tylko na Wyspach, ale i poza granicami Zjednoczonego Królestwa.

Jedna z najpopularniejszych na świecie par arystokratów postanowiła opuścić brytyjski dwór, by rozpocząć niezależne życie. Zaznaczyli przy tym, że będą nadal "wspierać Jej Królewską Mość". Swój czas chcą dzielić między Wielką Brytanię i Kanadę.

Słynąca z zaangażowania w działalność charytatywną księżna Sussex już pokazała, że nadal będzie się zajmować filantropią. Udała się do Vancouver, by odbyć wizytę w siedzibie Justice for Girls – organizacji non-profit, która promuje równouprawnienie kobiet i pomaga młodym dziewczętom w dostępie do edukacji. Podczas spotkania Markle omawiała wraz z członkiniami organizacji kwestie związane ze "sprawiedliwością społeczną, zmianami klimatycznymi oraz prawami rdzennych mieszkańców."

Księżna Meghan pojawiła się w siedzibie organizacji Justice for Girls. (Fot. Getty Images)

"Wspaniale było mówić o znaczeniu holistycznego podejścia do sprawiedliwości społecznej i sile przywództwa młodych kobiet" – wskazały przedstawicielki organizacji na Twitterze, udostępniając dwa zdjęcia Meghan. Na jednym z nich widać księżną, która prowadzi ożywioną dyskusję z jedną z pracownic organizacji. Na kolejnej fotografii zaś uśmiechnięta Meghan pozuje z grupą kobiet.

Tego samego dnia księżna pojawiła się także w Downtown Eastside Women's Center, gdzie omawiała "problemy dotykające kobiet we współczesnych społecznościach". Dom pomocy, który każdego dnia zapewnia wsparcie i podstawowe potrzeby ponad 500 kobietom i dzieciom, podzielił się materiałami z tej wizyty na swoich profilach w mediach społecznościowych. "Zobaczcie, z kim dzisiaj piliśmy herbatę! Księżna Sussex odwiedziła nas, aby omówić społeczne problemy dotyczące kobiet" – możemy przeczytać w poście na Facebooku pod zdjęciem Meghan.

Jaka przyszłość czeka Sussexów? (Fot. Getty Images)

Kanada nie jest miejscem obcym Meghan. Mieszkała ona wcześniej w Toronto, gdzie kręcono serial telewizyjny "Suits", w którym grała jedną z głównych ról. Książę Harry został w Wielkiej Brytanii, by uczestniczyć w naradzie z królową Elżbietą II, księciem Karolem i księciem Williamem.

Po odbyciu spotkania, określanego przez brytyjskie media jako "Szczyt w Sandringham", królowa ogłosiła, że członkowie królewskiej rodziny popierają decyzję Meghan i Harry'ego o rozpoczęciu niezależnego życia. Po tym spotkaniu książe został jeszcze na kilka dni w Anglii, ponieważ dziś ma poprowadzić w Pałacu Buckingham losowanie drużyn do odbywającego się w 2021 roku Pucharu Świata w Rugby.

Czytaj więcej:

Elżbieta II: "Zgadzamy się na okres przejściowy dla Harry'ego i Meghan"

Madame Tussauds "rozdziela" Harry'ego i Meghan od rodziny królewskiej

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 28.02.2020
  GBP 5.066 złEUR 4.335 złUSD 3.925 złCHF 4.073 zł

  Sport


  Reklama