Menu

Media w UK: Tesco rozważa wycofanie się z Polski

Media w UK: Tesco rozważa wycofanie się z Polski
Polska przestała być rentownym rynkiem dla brytyjskiego giganta handlowego. (Fot. Getty Images)
Obecna nad Wisłą od 24 lat sieć brytyjskich supermarketów rozważa wycofanie się z polskiego rynku - informują dziś brytyjskie media, powołując się na źródła z agencji Bloomberga. Eksperci zwracają uwagę, że polski rynek przestał być dochodowy dla znanej marki supermarketów.
Reklama

Według źródeł Bloomberga, Tesco rozważa sprzedaż wszystkich sklepów w Polsce. Decyzja ta może być rzekomo związana z faktem, że gigant handlowy chce skupić się na rozwoju w Wielkiej Brytanii i "nowych obiecujących rynkach".

Zdaniem analityków, rozmowy o sprzedaży funkcjonujących w Polsce supermarketów wciąż są w bardzo wczesnym stadium, co oznacza, że Tesco wciąż może zmienić zdanie.

Zdaniem ekspertów, wprowadzenie niedziel wolnych od handlu było "gwoździem do trumny" dla obecności Tesco w Polsce. (Fot. Getty Images)

W czerwcu br. brytyjska sieć posiadała w sumie 348 sklepów w Polsce. Rok wcześniej zostały zamknięte 62 supermarkety i 8 hipermarkety, przez co pracę straciło 4 tys. osób.

Z uwagi na wysoką konkurencję na rynku oraz wprowadzenie niedziel wolnych od handlu, Tesco nad Wisłą zaczął odnotowywać coraz większe straty, które w ostatnim roku rozliczeniowym wyniosły 14 mln dolarów.

  Komentarze
  • Źdźiśek
   1 października 2019, 17:02

   Pracowałem tam 15 lat temu. Obóz koncentracyjny. Chodzi o wprowadzony podatek vat dla tesco i jego brak za platfusów. Tesco go home.

  • Ab
   1 października 2019, 19:06

   I tak w tym W tym Tesco w jednym końcu nasran... A w drugim goowno jest niech spadają z Pl

  • Jan Potocki
   1 października 2019, 20:15

   Dziekujemy ze przez lata miliardy funtow zostaly wyprowadzone z Polski...Teraz czas na Polskie marki,Stokrotka i inne by inwestowaly w Polska gospodarke.Ale za Pelo to nie istotne bylo to ze takie sieci jak Tesco nie placily prawie wcale podatkow,a pracownice za kasami siedzialy w pampersach...za 1000zl. na miesiac.

  • Anty
   1 października 2019, 23:30

   Nie rozwaza tylko zamykaja juz sklepy bo sprzedali markety innym marketom.

  • Niutek
   3 października 2019, 18:12

   Pracuję w Tesco UK od 13 lat. O wycofaniu z Polski mówią już od 6 lat. Problemem był brak możliwości sprzedania tylu sklepów na raz, więc robią to stopniowo ale konsekwentnie. Oni wycofują się z Całej Eurpy Wschodniej ponieważ są rynki bardziej obiecujące. Szefowie którzy postawili kiedyś na Polskę już dawno odeszli ze stołków a nowi uznali to za błąd. Również pracowników z Polski już tak nie cenią. Usłyszałem kiedyś że się pomylili co do Nas.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama