Menu

Media: Wielka Brytania zrezygnuje z kwarantanny dla 75 krajów

Media: Wielka Brytania zrezygnuje z kwarantanny dla 75 krajów
Rząd zapewnia, że przekaże "dobre wieści" już lada dzień. (Fot. Getty Images)
Brytyjski rząd porzuci plany 'mostów powietrznych' i po prostu zrezygnuje z obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny koronawirusa dla osób przybywających z 75 krajów, w tym z Polski - donosi 'The Telegraph'.
Reklama

Gazeta poinformowała, że ​​Wielka Brytania wkrótce zniesie zakaz podróżowania do prawie wszystkich miejsc w UE, na terytoria brytyjskie (w tym na Bermudy i Gibraltar) oraz do Turcji, Tajlandii, Australii i Nowej Zelandii. Doniesień tych nie chciał jednak potwierdzić rzecznik brytyjskiego Ministerstwa Transportu.

Simon Clarke, wiceminister ds. mieszkalnictwa, społeczności i samorządu lokalnego, przekazał jedynie Sky News, że rząd pracuje nad ogłoszeniem szczegółów dotyczących podróży. "Chcemy przywrócić sektor turystyczny tak szybko, jak to możliwe i jestem pewien, że będziemy w stanie przekazać dobre wieści już lada dzień" - przyznał Clarke.

Sprzeczne informacje podaje z kolei "Daily Mail". Według gazety, Boris Johnson już dzisiaj da Brytyjczykom zielone światło na podróże do 95 krajów, ale nie wszystkie z nich będą miały "mosty powietrzne". To z kolei oznacza, że tylko 12 krajów prawdopodobnie pozwoli turystom z Wielkiej Brytanii ominąć zasady kwarantanny.

Na rządowej stronie gov.uk w aktualizowanej wczoraj sekcji "podróże do Polski", zaznaczono jednak, że podróże z UK do Polski nie są objęte już żadnymi restrykcjami: bezpośrednie loty pomiędzy tymi krajami zostały wznowione, a przyjeżdżając do Polski nie trzeba już poddawać się kwarantannie.

W miniony piątek Wielka Brytania ogłosiła, że od 6 lipca rezygnuje z obowiązkowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających z krajów, w których jest mniejsze ryzyko związane z epidemią. Według BBC, z izolacji zwolnieni będą podróżni m.in. z: Francji, Włoch, Hiszpanii, Grecji, Belgii, Holandii, Niemiec, Finlandii, Norwegii i Turcji, ale nie z Portugalii i Szwecji.

Po raz pierwszy w dzisiejszych doniesieniach medialnych na temat listy krajów pojawia się Polska, z której przyjeżdzający też mają być wyłączeni z obowiązku kwarantanny.

Rząd premiera Borisa Johnsona wciąż rozważa, jak przywrócić międzynarodowe podróże po tym, jak od 8 czerwca nałożył dwutygodniową kwarantannę dla osób przybywających z zagranicy, co zostało ostro skrytykowane przez wielu przedstawicieli branży turystycznej.

George Morgan-Grenville, dyrektor generalny luksusowej firmy turystycznej Red Savannah, nazwał politykę rządu "katastrofą". "Nie przeprowadzono oceny wpływu biznesowego ani regulacyjnego, nie przeprowadzono konsultacji. Doprowadzono do tego, że sektor po czterech miesiącach braku sprzedaży nie mógł znów stanąć na nogi" - stwierdził podczas rozmowy w BBC Radio 4 Today.

Czytaj więcej:

UK: Od 6 lipca nie będzie kwarantanny dla podróżnych z niektórych krajów

Polski rząd zniósł zakaz lotów do Wielkiej Brytanii

  Komentarze
  • Maxzyman13
   2 lipca 2020, 14:44

   Debiljada....

  • Ja
   2 lipca 2020, 17:36

   Żeby nie było jak w Nowej Zelandii...

  • Janusz
   2 lipca 2020, 20:09

   Przypominam, że jeśli głosowałeś/Aś na Andrzeja Dudę w I turze, to nie musisz iść na kolejne głosowanie, ponieważ wygrał On I turę. W II turze, głosują tylko te osoby , które zaznaczyły innych kandydatów.

  • Herman Kortez
   2 lipca 2020, 21:21

   Jest dokladnie tak jak napisal Janusz.

  • Czytelnik anonimowy
   3 lipca 2020, 12:16

   Komuch tak gadaj i głupki tvn.
   Zawsze trzeba iść na wybory i. Zawsze głosować w 2 turze.
   Komuchy się boja ze ich czerwona zaraz rządzą w pl 80 lat się kończy.
   Teraz weźmie się za te kasty i sady.
   Mądry myślący Polak ogląd TVP

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.02.2021
  GBP 5.195 złEUR 4.518 złUSD 3.725 złCHF 4.120 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama