Menu

Maraton w Londynie tylko dla elity

Maraton w Londynie tylko dla elity
Na starcie mają stanąć najszybsi maratończycy w historii, czyli Kipchoge (na zdj.) i Bekele. (Fot. Getty Images)
Maraton w Londynie odbędzie się, ale tylko dla elity - poinformowały brytyjskie media. Ze względu na pandemię koronawirusa zrezygnowano z masowości imprezy. Start zaplanowano na 4 października, a wystąpić mają m.in. Eliud Kipchoge i Kenenisa Bekele.
Reklama

To jeden z najbardziej prestiżowych biegów maratońskich na świecie. Co roku zbierał na starcie ok. 40 tys. zawodników. W tym roku zmieniono nie tylko formułę, ale i trasę rywalizacji. Okrążenia wokół Parku Centralnego będą mniejsze, a kibice będą mogli śledzić zmagania tylko częściowo.

Wcześniej organizatorzy sugerowali, że impreza może zostać całkowicie odwołana, ale dali sobie czas do 7 sierpnia, by podjąć ostateczną decyzję. Ta - jak informują media na Wyspach - została już podjęta i jeszcze w czwartek ma zostać oficjalnie ogłoszona. Bieg się odbędzie, ale jedynie dla elity, czyli zaproszonych zawodników. Na starcie - tak jak wcześniej zapowiadano - mają stanąć najszybsi maratończycy w historii, czyli Kipchoge i Bekele.

Pierwotnie maraton w Londynie miał się odbyć 26 kwietnia. Jednak z powodu pandemii koronawirusa termin został zmieniony na 4 października.

Impreza w Londynie jest ostatnią z kalendarza World Marathon Majors, która nie została odwołana. Wcześniej taką decyzję podjęli organizatorzy maratonów w Bostonie, Berlinie, Nowym Jorku i Chicago.

Czytaj więcej:

Maraton w Londynie przeniesiony na 4 października

Maraton w Londynie: Charytatywna akcja w pierwotnym terminie imprezy

Maraton w Chicago: Impreza odwołana z powodu pandemii koronawirusa

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 30.09.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.527 złUSD 3.866 złCHF 4.188 zł

  Sport


  Sport

  Reklama