Menu

Manchester: Polska skrajna prawica zorganizowała "piknik wolności"

Manchester: Polska skrajna prawica zorganizowała "piknik wolności"
Plakat zapraszający na piknik. (Fot. Facebook/Konfederacja)
W położonym pod Manchesterem Bury, polska skrajna prawica zorganizowała wydarzenie, które organizatorzy określili mianem 'piknika wolności' - alarmuje organizacja Campaign Against Antisemitism (CAA). Według informacji aktywistów, na spotkaniu pojawiło się mnóstwo antysemickich haseł wymierzonych w żydowską społeczność.
Reklama

Na wydarzeniu, które miało miejsce 15 września, pojawił się m.in. Stanisław Michalkiewicz z polskiej, katolickiej rozgłośni Radio Maryja. Jedna z największych amerykańskich organizacji zajmujących się walką z nienawiścią zwraca uwagę, że radio to "ma długą historię szerzenia wśród swoich słuchaczy antysemityzmu". 

Michalkiewicz, jak wskazuje CAA, w przeszłości nazwał 30-letnią Żydówkę, która była ofiarą przemocy seksualnej, "ku*wą". 

Uczestnicy spotkania w Bury mieli od niego usłyszeć m.in., że "Polacy są manipulowani przez Żydów, którzy próbują zmusić polski rząd do wypłacania im pieniędzy za Holokaust".

Innym mówcą na "pikniku wolności" był Sławomir Metzen, który prawdopodobnie był twórcą sloganu skrajnie prawicowej partii Konfederacja: "Nie chcemy Żydów, gejów, aborcji, podatków i UE".

Na spotkaniu pojawił się także Sebastian Ross, który sugerował, że Żydzi używają "winy" do wykorzystywania antysemityzmu w celu generowania funduszy.

CAA ocenia, że wszystko wskazuje na to, iż wydarzenie zorganizowała lub współorganizowała skrajnie prawicowa partia Konfederacja. 

Czytaj także: 

Polonia w Szkocji wyrzuca skrajnie prawicowych członków ze swoich szeregów

BBC: Skrajnie prawicowe polskie grupy ściągają do Londynu

Skrajna prawica w UK na celowniku antyterrorystów. Rośnie liczba zatrzymań

17-letni Polak z Londynu z zarzutami o terroryzm

"Guardian": Polskie szkoły sobotnie mogą mieć kontakt ze skrajną prawicą?

  Komentarze
  • Lach
   21 września 2019, 14:58

   Drogi Londynku! Trzeba było poinformować o pikniku tydzień przed a nie tydzień po. Na piknik przyszłoby dużo postępowych ludzi i wówczas ci paskudni konfederaci czuliby się głupio i nieswojo wobec dezaprobującej publiki. Może by zrezygnowali z wolnościowych zapędów. Na drugi raz prosimy o wcześniejszy donos.

  • Dumny Lewak
   21 września 2019, 15:26

   Wstyd dla Polski ! Mam nadzieje ze po Brexicie cale to towarzystwo nigdy juz tutaj nie wjedzie.
   PiS i cala ta prawica to zwykle komuchy . My Brytyjczycy nie chcemy was tutaj!!!.

  • Czytelnik anonimowy
   21 września 2019, 19:45

   Hajkowski i Lach: nikt was tu na siłę nie trzyma. Nie podobają się wam Brytyjskie wartości to droga do kaczystanu wolna.

  • Jan
   21 września 2019, 21:41

   Do tzw dumnego lewaka - jak jestes juz brytyjczykiem to po co czytasz polskie strony i piszesz komentarze i to po polsku? Wypad z tej strony!

  • Czytelnik anonimowy
   21 września 2019, 22:09

   a od kiedy patriotyzm jest skrajną prawicą? lewactwo, nie dezinformujcie

  • Jaka skrajna?
   21 września 2019, 22:42

   Każdy kto krytykuje żydowskie żądania odszkodowań od Polski jest antysemitą bez wyjątku. Grupa ta akurat nie boi sie krytykować ich za to wiec spotykają ich oskarżenia wyssane z palca. Każdy kto by robił takie rzeczy byłby skazany za to - bardzo słusznie zresztą.

  • Bobo..
   22 września 2019, 00:33

   Dlaczego ciagle Zydzi? Co sie stanie wtedy, kiedy wspomniany doktor dowie sie, ze jego babcia wiazala sznurki wokol domu w szabat? Gdyby nie zydowski Bog, nie byloby naszej cywilizacji.

  • Przemko
   22 września 2019, 00:38

   noooooo = nasze stanowcze i głośnie NIET dla nienawistników co to mają czelność: męża i żonę nazywać małżeństwem, małżeństwo z dziećmi - rodziną, 500+ przekupywaniem bydła za jego własne pieniądze, promocję zboczeń - degrengoladą i dalej upierają się, że są dwie płcie, a 2+2 = 4 a nie 16 albo nawet i 82!

  • Czesio
   22 września 2019, 01:31

   japierdoloza ale pojebusy

  • Abraham
   22 września 2019, 09:18

   Stopień opanowania mediów przez zjadaczy macy jest przerażający.Są w stanie powtórzyć każde kłamstwo nie sto a tysiàc razy w ciągu doby.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama