Menu

Manchester: Centrum handlowe ewakuowane. Są doniesienia o nożowniku

Manchester: Centrum handlowe ewakuowane. Są doniesienia o nożowniku
Centrum handlowe zostało zamknięte, a na miejscu jest mnóstwo policji. (Fot. Getty Images)
Centrum handlowe Arndale w Manchesterze zostało ewakuowane w związku z doniesieniami o ataku nożownika. BBC informuje o czterech osobach rannych, choć informacje w mediach wciąż są niespójne.
Reklama

Na opublikowanych w sieciach społecznościowych materiałach można zobaczyć, że cała okolica została otoczona kordonem policji. Jeden z filmów ukazywał również interwencję policyjną z użyciem paralizatora.

Świadkowie zdarzenia wskazywali, że w środku miał znajdować się nożownik, który zaatakował 3 osoby w kawiarni Starbucks. BBC podaje jednak, że rannych jest 4. 

Same źródła policyjne przekazały, że w wyniku ataku nożównika "rannych zostało pięć osób".

Na miejscu są już służby ratunkowe, które udzieliły pomocy medycznej zaatakowanym, a następnie przewiozły rannych do szpitala.

Policja przekazała także, że sprawca miał rzucać się na gości centrum handlowego, trzymając w ręce duży nóż. Zatrzymany mężczyzna jest w wieku 40-50 lat. W sprawie wszczęły dochodzenie brytyjskie służby antyterrorystyczne. Według mediów, sprawca wszedł do galerii handlowej ok. godz. 11:15.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson napisał na Twitterze: "Jestem zszokowany zdarzeniem w Manchesterze, a moje myśli są z rannymi i wszystkimi tymi, których to dotknęło". 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.02.2020
  GBP 5.111 złEUR 4.279 złUSD 3.962 złCHF 4.031 zł

  Sport


  Reklama