Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

M&S wchodzi na rynek online. Podpisał umowę z Ocado

M&S wchodzi na rynek online. Podpisał umowę z Ocado
Sieć sklepów M&S wkracza w XXI wiek. (Fot. Getty Images)
Produkty spożywcze ze sklepów M&S będą sprzedawane online za pośrednictwem serwisu Ocado - poinformowali przedstawiciele obu firm. Sprzedaż ma ruszyć już w przyszłym roku.
Reklama

Sieć Marks&Spencer przyglądała się zjawisku sprzedaży produktów spożywczych w internecie - przez ostatnie kilka lat zakupy z dostawą do domu zaoferowały m.in. Tesco, Sainsbury's, Waitrose, Iceland czy ASDA.

"Bierność w tym temacie przez ostatnie 5 lat nic nas nie kosztowała. Nasi klienci zdają się nie iść z duchem czasu, ale to się już zmienia i musimy zareagować" - ocenił szef M&S Steve Rowe. 

Jak zauważają media, sklepy Marks&Spencer odnotowały w tym roku rekordowo niskie zyski, które mają doprowadzić do zamknięcia 110 placówek. Przeniesienie części sprzedaży do sieci wydaje się być uzasadnioną próbą stworzenia nowej gałęzi dochodu.

Ocado rozstaje się z siecią sklepów Waitrose, aby móc związać się z M&S. (Fot. Getty Images)

Zgodnie z wartym £750 mln porozumieniem, Ocado w przyszłym roku wycofa ze swojej oferty wszystkie produkty marki Waitrose i wprowadzi pełną gamę produktów spożywczych Marks&Spencer. Sam Waitrose zamierza prowadzić sprzedaż online samodzielnie.

Jak zauważa portal iNews.co.uk, zamiana Waitrose na M&S może być w gruncie rzeczy bolesnym ciosem dla Ocado. Z przeprowadzonej w marcu ankiety wynika, że co 5. użytkownik Ocado przestanie korzystać z platformy, jeśli znikną z niej produkty Waitrose. Zdecydowana większość badanych wyraziła pogląd, że "produkty M&S nie są odpowiednio dobrym zamiennikiem dla produktów Waitrose".

W czasie walk brytyjskich supermarketów o klienta, coraz większym zainteresowaniem cieszy się usługa amerykańskiego giganta Amazon Fresh. Sieć chce pójść o krok dalej i przymierza się do otwarcia pierwszych stacjonarnych sklepów z żywnością na terenie Zjednoczonego Królestwa.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama