Menu

"Małżeństwo. Droga naszego życia". Pierwsze podsumowanie kampanii

"Małżeństwo. Droga naszego życia". Pierwsze podsumowanie kampanii
Ekspert: "Źródło problemów tkwi przede wszystkim w konsumpcyjnym podejściu do życia". (Fot. Getty Images)
Ogólnopolska kampania społeczna Fundacji Mamy i Taty 'Małżeństwo. Droga naszego życia' była prowadzona w mediach tradycyjnych oraz social mediach. Nie tylko pozwoliła dotrzeć do licznych odbiorców z przekazem o wartości małżeństwa, ale wzbudziła też dyskusję publiczną na ten temat.
Reklama

Kampania Fundacji Mamy i Taty "Małżeństwo. Droga naszego życia" rozpoczęła się 1 października br. Wśród zaplanowanych działań w mediach Grupy Polsat, TVN, w TVP, Radiu Plus oraz kinach Multikina wyemitowano 30-sekundowy spot, promujący wartość dzielenia życia ze współmałżonkiem.

Na platformie YouTube film wyświetlono ponad 1,5 mln razy. Reklamę prasową opublikowano w regionalnych wydaniach popularnych dzienników.

Kampania "Małżeństwo. Droga naszego życia" osiągnęła zamierzone cele, bo wywołała debatę publiczną na temat kondycji oraz społecznego i kulturowego znaczenia rodziny. "Liczba rozwodów świadczy niestety o kryzysie instytucji małżeństwa. Źródło problemów tkwi przede wszystkim w konsumpcyjnym podejściu do życia" - zauważa Marek Grabowski z Fundacji Mamy i Taty.

"Badania, które przeprowadziliśmy na potrzeby kampanii pokazują, że Polacy uważają małżeństwo za bardziej wartościową formę związku niż np. konkubinat. Dlatego powinniśmy przeciwstawiać się wszechobecnemu konsumpcjonizmowi i w trosce o przyszłość naszych dzieci promować wartości związane z małżeństwem, takie jak stabilizacja i odpowiedzialność" - dodaje.

Kluczowym elementem kampanii były badania jakościowe oraz ilościowe zrealizowane przez firmę badawczą Maison & Partners. Wynika z nich, że małżeństwo nadal jest postrzegane częściej jako wartość oraz że małżeństwa są rzadziej kojarzone z patologiami i przestępczością niż inne formy związków, a stabilna i trwała rodzina przyczynia się do lepszego przekazywania wartości i norm dzieciom, a co za tym idzie - mniejszej podatności na zachowania ryzykowne i przestępcze.

Czytaj więcej:

Deloitte: Polska rodzina na Boże Narodzenie wyda średnio ponad 1,5 tys. zł

"DGP": Rekordowa skala przemocy w polskich rodzinach

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.02.2020
  GBP 5.085 złEUR 4.310 złUSD 3.941 złCHF 4.055 zł

  Sport


  Reklama