Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

MŚ w saneczkarstwie: Ośmioro Polaków wystąpi w Siguldzie

MŚ w saneczkarstwie: Ośmioro Polaków wystąpi w Siguldzie
Maciej Kurowski w składzie zawodów w Siguldzie (Fot. Getty Images)
Ośmioro polskich saneczkarzy od kilku dni trenuje w Siguldzie, gdzie w przyszły weekend odbędą się mistrzostwa świata. Głównym celem biało-czerwonych jest zajęcie w sztafecie miejsca w czołowej ósemce.
Reklama

"Na Łotwie do mistrzostw globu przygotowują się: Ewa Kuls, Natalia Wojtuściszyn, Maciej Kurowski i Wojciech Chmielewski w jedynkach oraz dwójki Patryk Poręba/Karol Mikrut i Artur Gędzius/Jakub Kowalewski. Skład sztafety ustalę po ich pierwszych występach na torze w Siguldzie" - stwierdził trener reprezentacji Marek Skowroński.

Polacy od poniedziałku są na Łotwie, gdzie wraz z zawodnikami z innych krajów trenują przed najważniejszą imprezą sezonu poolimpijskiego, która odbędzie się w dniach 14-15 lutego.

"Chcielibyśmy powtórzyć wynik z ubiegłorocznych igrzysk w Soczi, gdzie sztafeta - Wojtuściszyn, Kurowski, Poręba/Mikrut - zajęła ósme miejsce. W pozostałych konkurencjach spodziewam się rezultatów na poziomie 15-20 lokaty. Nie omijają nas kłopoty, Mikrut miał pękniętą kość w dłoni i nosi gips" - dodał szkoleniowiec.
Po raz pierwszy w zawodach tej rangi wystąpi Chmielewski.

"Jest aktualnym wicemistrzem kraju seniorów i naszym najlepszym juniorem, który zresztą kończy już wiek uprawniający go do rywalizacji w tej kategorii. Startował w MŚ juniorów, a teraz dostanie szansę w imprezie seniorskiej" - przyznał Skowroński.

Skład Polski na MŚ w saneczkarstwie:

jedynki:
Natalia Wojtuściszyn (UKS Nowiny Wielkie)
Ewa Kuls (UKS Nowiny Wielkie)

Maciej Kurowski (AZS AWF Katowice)
Wojciech Chmielewski (Karkonosze Jelenia Góra)

dwójki:
Artur Gędzius, Jakub Kowalewski (KS Śnieżka Karpacz)
Patryk Poręba, Karol Mikrut (AZS AWF Katowice)

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.05.2019
  GBP 4.912 złEUR 4.300 złUSD 3.854 złCHF 3.819 zł

  Sport


  Reklama