Menu

MŚ w saneczkarstwie: Ośmioro Polaków wystąpi w Siguldzie

MŚ w saneczkarstwie: Ośmioro Polaków wystąpi w Siguldzie
Maciej Kurowski w składzie zawodów w Siguldzie (Fot. Getty Images)
Ośmioro polskich saneczkarzy od kilku dni trenuje w Siguldzie, gdzie w przyszły weekend odbędą się mistrzostwa świata. Głównym celem biało-czerwonych jest zajęcie w sztafecie miejsca w czołowej ósemce.
Reklama

"Na Łotwie do mistrzostw globu przygotowują się: Ewa Kuls, Natalia Wojtuściszyn, Maciej Kurowski i Wojciech Chmielewski w jedynkach oraz dwójki Patryk Poręba/Karol Mikrut i Artur Gędzius/Jakub Kowalewski. Skład sztafety ustalę po ich pierwszych występach na torze w Siguldzie" - stwierdził trener reprezentacji Marek Skowroński.

Polacy od poniedziałku są na Łotwie, gdzie wraz z zawodnikami z innych krajów trenują przed najważniejszą imprezą sezonu poolimpijskiego, która odbędzie się w dniach 14-15 lutego.

"Chcielibyśmy powtórzyć wynik z ubiegłorocznych igrzysk w Soczi, gdzie sztafeta - Wojtuściszyn, Kurowski, Poręba/Mikrut - zajęła ósme miejsce. W pozostałych konkurencjach spodziewam się rezultatów na poziomie 15-20 lokaty. Nie omijają nas kłopoty, Mikrut miał pękniętą kość w dłoni i nosi gips" - dodał szkoleniowiec.
Po raz pierwszy w zawodach tej rangi wystąpi Chmielewski.

"Jest aktualnym wicemistrzem kraju seniorów i naszym najlepszym juniorem, który zresztą kończy już wiek uprawniający go do rywalizacji w tej kategorii. Startował w MŚ juniorów, a teraz dostanie szansę w imprezie seniorskiej" - przyznał Skowroński.

Skład Polski na MŚ w saneczkarstwie:

jedynki:
Natalia Wojtuściszyn (UKS Nowiny Wielkie)
Ewa Kuls (UKS Nowiny Wielkie)

Maciej Kurowski (AZS AWF Katowice)
Wojciech Chmielewski (Karkonosze Jelenia Góra)

dwójki:
Artur Gędzius, Jakub Kowalewski (KS Śnieżka Karpacz)
Patryk Poręba, Karol Mikrut (AZS AWF Katowice)

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 31.07.2020
  GBP 4.879 złEUR 4.407 złUSD 3.717 złCHF 4.095 zł

  Sport


  Sport

  Reklama