MŚ siatkarzy: Polacy pokonują Iran!

Zespół Iranu (na zdj.) nie dał dzisiaj rady "biało-czerwonym" (Fot. Getty Images)
Polacy wygrali dzisiaj w Łodzi z Iranem 3:2 (25:17, 25:16, 24:26, 19:25, 16:14) w mistrzostwach świata siatkarzy. Biało-Czerwoni stracili jednak swojego kapitana Michała Winiarskiego, który nabawił się kontuzji i jeszcze przed końcem meczu udał się do szatni.

Biało-czerwoni wygrywali już w setach 2:0, ale później gra wyraźnie im się nie układała.

Ponadto stracili kapitana Michała Winiarskiego, który w trzeciej partii doznał urazu kręgosłupa. Wydaje się mało prawdopodobne, żeby przyjmujący polskiej kadry wykurował się na czas.

Było to siódme zwycięstwo Polaków w mundialu, którzy ulegli tylko zwycięzcom tegorocznej Ligi Światowej Amerykanom 1:3.

O awans do trzeciej rundy zmierzą się w jutro z Francją. By znaleźć się w czołowej szóstce turnieju muszą wygrać dwa sety.