Menu

MKOl grzmi po zachowaniu pływaków na igrzyskach w Tokio

MKOl grzmi po zachowaniu pływaków na igrzyskach w Tokio
Kobiece sztafety 4x100 m st. dowolnym pojawiły się na podium bez maseczek i obejmowały się w geście gratulacji. (Fot. Getty Images)
Międzynarodowy Komitet Olimpijski niemal natychmiast zareagował na zachowanie pływaków w trakcie ceremonii dekoracji i przypomniał o zachowaniu pandemicznych zasad. Od początku igrzysk pojawiło się już kilka przykładów łamania tego nakazu.
Reklama
Reklama

Chodzi m.in. o kobiece sztafety 4x100 m st. dowolnym, które pojawiły się na podium bez maseczek i obejmowały się w geście gratulacji.

"Zasady obowiązują wszystkich, bez znaczenia kim jesteś i jakie wyniki osiągasz. Prosimy wszystkich o zachowanie elementarnych środków bezpieczeństwa. To nie jest serdeczna prośba, ale obowiązek każdego uczestnika igrzysk i nie dotyczy to tylko sportowców" - oświadczył Mark Adams, rzecznik prasowy MKOl.

"Rozumiemy, że radość po zdobyciu medalu jest ogromna i emocje czasami wygrywają ze zdrowym rozsądkiem, ale tu nie może być żadnych wyjątków" - dodał.

Z powodu pandemii koronawirusa igrzyska zostały przesunięte o rok, ale i tak odbywają się w momencie, gdy liczba zakażeń w Japonii ciągle rośnie. W Tokio w trakcie całej imprezy obowiązuje stan wyjątkowy, a wszystkie zawody odbywają się bez udziału publiczności.

Jak podali organizatorzy, od 1 lipca stwierdzono 132 przypadki zakażenia wśród osób związanych z igrzyskami, w tym u 13 sportowców. Impreza potrwa do 8 sierpnia.

Czytaj więcej:

Tokio 2020: Mieszkańcy Japonii narzekają na niewystarczające środki bezpieczeństwa

Tokio 2020: MKOl zmienia motto olimpijskie, dodaje słowo "razem"

Tokio 2020: Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy

Tokio 2020: Porażka Barty, awans Osaki. Murray wycofał się z singla

  Komentarze
  • Mariano
   25 lipca, 19:41

   Swiat zwariowal.

  • Raze
   26 lipca, 07:50

   Żądam i oczekuję, że pływać będą też w maseczkach bo wydychają wirusa do wody!!!! Qrwa żenada - komitet srolimpijski.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.09.2021
  GBP 5.3633 złEUR 4.5789 złUSD 3.8882 złCHF 4.1929 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama