Menu

ME 2020 - UEFA: W grudniu do sprzedaży trafi milion biletów

ME 2020 - UEFA: W grudniu do sprzedaży trafi milion biletów
Milion biletów trafi do sprzedaży już w najbliższą środę. (Fot. Getty Images)
Milion biletów na przyszłoroczne piłkarskie mistrzostwa Europy trafi do sprzedaży w dniach 4-18 grudnia - poinformował dyrektor handlowy UEFA Philippe Margraff. Będą one przeznaczone dla kibiców 20 drużyn, które już są pewne udziału w turnieju, czyli m.in. Polski.
Reklama

Pierwsza tura sprzedaży wejściówek na Euro 2020 ruszyła latem.

"Popyt na nie był wówczas bardzo duży - zgłoszono zapotrzebowanie na ponad 19 mln sztuk. Do sprzedaży oddano 1,5 mln biletów, które zostały wykupione. Cała planowana pula wynosi 3 mln" - relacjonował na konferencji prasowej w Bukareszcie Margraff.

Pewnych udziału w turnieju jest 20 drużyn, cztery ostatnie zostaną wyłonione dopiero w marcu. Mecze odbywać się będą w 12 krajach. Najtańsze wejściówki w Baku, Bukareszcie i Budapeszcie kosztują 30 euro, a w pozostałych miastach-gospodarzach - 50.

Odpowiadający za organizację Euro 2020 z ramienia UEFA Martin Kallen starał się w sobotę uspokoić, że kibice nie będą mieli kłopotu podczas turnieju z podróżą do Rosji i Azerbejdżanu.

"W Rosji będzie obowiązywał ten sam system co podczas ubiegłorocznego mundialu" - zaznaczył.

Wówczas wjazd i wyjazd z terytorium tego kraju był możliwy na podstawie ważnego dokumentu potwierdzającego tożsamość (paszportu) oraz tzw. paszportu kibica, czyli FAN-ID. Ten ostatni to spersonalizowana karta widza, a mogli ją otrzymać jedynie posiadacze biletów na spotkania MŚ.

Przyznano, że w sprawie warunków podróży do Azerbejdżanu wciąż toczą się jeszcze rozmowy z władzami tego kraju.

O godz. 18 w stolicy Rumunii rozpocznie się ceremonia losowania przyszłorocznego Euro. W jej trakcie reprezentacja Polski pozna dwóch lub trzech grupowych rywali. 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama