Menu

ME 2020: Duńczycy przekażą część premii za awans na rozwój futbolu młodzieżowego

ME 2020: Duńczycy przekażą część premii za awans na rozwój futbolu młodzieżowego
Dania jako jedna z pięciu drużyn nie doznała porażki w zakończonych we wtorek kwalifikacjach. (Fot. Getty Images)
Duńscy piłkarze przekażą prawie około 20 procent swoich premii za awans do mistrzostw Europy na rozwój dziecięcego i młodzieżowego futbolu. Łącznie będzie to około 770 tysięcy euro.
Reklama

Dania otrzyma od UEFA za awans do ME 9,25 miliona euro. Co najmniej trzy miliony z tej sumy to premie dla podopiecznych selekcjonera Age Hareide uzgodnione w kontrakcie stowarzyszenia zawodowego piłkarzy z federacją (DBU). Umowę w tej sprawie zawarto jeszcze przed rozpoczęciem eliminacji.

"W sumie będzie to prawie jedna piąta naszych premii, lecz uważamy, że będą to pieniądze przekazane w bardzo dobre ręce" - poinformował kapitan reprezentacji Danii Simon Kjaer.

"Wszyscy przecież pamiętamy, jak byliśmy dziećmi, to biegaliśmy za piłką, a później graliśmy w klubach, w których brakowało środków finansowych, a szkoleniowcy pracowali społecznie. Teraz jako zawodowcy nieźle zarabiamy, więc chcemy spłacić dług z dzieciństwa za radość, którą wtedy mieliśmy" - dodał.

Dania jako jedna z pięciu drużyn nie doznała porażki w zakończonych we wtorek kwalifikacjach, ale zajęła drugie miejsce w grupie D, o punkt za Szwajcarią.

Czytaj więcej:

El. ME 2020: Awans Szwajcarii i Danii, Włosi bez strat

ME 2020: Dania przeprowadzi na Wembley "rozgrzewkę przed turniejem"

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.11.2020
  GBP 5.024 złEUR 4.484 złUSD 3.761 złCHF 4.148 zł

  Sport


  Sport

  Reklama