Menu

ME 2020: Dania przeprowadzi na Wembley "rozgrzewkę przed turniejem"

ME 2020: Dania przeprowadzi na Wembley "rozgrzewkę przed turniejem"
Zdaniem duńskich mediów, w ME wszystko jest możliwe. (Fot. Getty Images)
Już w kilka godzin po remisie z Irlandią 1:1 i awansie na Euro 2020 duńska federacja piłkarska (DBU) poinformowała, że 'rozgrzewka przed turniejem' odbędzie się na stadionie Wembley, gdzie reprezentacja tego kraju 31 marca 2020 w meczu towarzyskim spotka się z Anglią.
Reklama

Poniedziałkowy mecz w Dublinie oglądało w całości 1,1 mln, a końcówkę - 1,35 mln Duńczyków. Była to druga oglądalność w historii kanału TV5. Dotychczasowy rekord stacji - 1,4 mln widzów - padł 14 listopada 2017 podczas meczu barażowego do ubiegłorocznych mistrzostw świata, który odbył w... Dublinie z Irlandią, wygranego przez reprezentację Danii 5:1.

DBU jest wyjątkowo zadowolona z awansu i organizacji ME, ponieważ trzy mecze grupowe i jeden 1/8 finału zostaną rozegrane na stadionie Parken w Kopenhadze.

"W MŚ w Rosji doszliśmy aż do 1/8 finału i odpadliśmy po rzutach karnych z Chorwacją. Teraz mamy lepszą drużynę i w dodatku co najmniej dwa mecze rozegramy u siebie, więc wybór Wembley, który będzie przecież areną wielkiego finału, jest świetnym i miejmy nadzieję, że - chociaż nieskromnym - proroczym posunięciem. Liczymy na dużo, więc murawę półfinałów i finału należy wcześniej sprawdzić" - skomentował decyzję federacji dziennik "Ekstrabladet".

Zdaniem duńskich mediów, w ME wszystko jest możliwe. "Już raz przecież wygraliśmy" - podkreśliły gazety, przypominając edycję 1992 w Szwecji.

Selekcjoner reprezentacji Danii Age Hareide wyjaśnił, że wybrano Anglię ponieważ jest to obecnie najsilniejsza drużyna w Europie. "Dla nas będzie to świetny i najlepszy z możliwych test" - podkreślił Norweg.

Czytaj więcej:

El. ME 2020: Awans Szwajcarii i Danii, Włosi bez strat

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.09.2020
  GBP 4.947 złEUR 4.527 złUSD 3.883 złCHF 4.200 zł

  Sport


  Sport

  Reklama