Menu

"Luksusowy" dom z podobiznami dyktatorów do wynajęcia za 35 tys. funtów

"Luksusowy" dom z podobiznami dyktatorów do wynajęcia za 35 tys. funtów
Wystrój mieszkania budzi kontrowersje. (Fot. Kinleigh Folkard & Hayward)
Malowidło ścienne przedstawiającego naturalnych rozmiarów Saddama Husseina czy portrety Lenina i Mao Tse-tunga - to nie eksponaty muzeum dyktatur, lecz ozdoby jednego z londyńskich domów do wynajęcia. Warto dodać, że luksusowego, bo komorne wynosi £8 tys. tygodniowo.
Reklama

“Za jedyne £35 tys. miesięcznie możesz podczas kąpieli podziwiać podobiznę Saddama Husseina. Wspaniale, kto by nie chciał?” - pyta retorycznie serwis “Metro”.

Nieruchomość oferuje do wynajęcia agencja Kinleigh Folkard & Hayward. Dom należy obecnie do Rolanda Emmericha, reżysera filmów “Godzilla” i “10,000BC”.

W wystroju mieszkania zadbano o każdy detal. (Fot. Kinleigh Folkard & Hayward)

Daniel Bickerdike, menadżer KFH South Kensington, podkreśla, że okazja do zamieszkania w tak unikatowych wnętrzach nie zdarza się często. Jego zdaniem, odpowiedni klient dostrzeże wartość nieruchomości.

“Ten dom nie jest dla wszystkich, ale na pewno nie rozczaruje fanatyków filmu i barwnych postaci. Wyposażenie jest fascynujące, wyzywające i zabawne – od murali i zdobień przedstawiających postaci światowej historii, po woskową figurę Jana Pawła II siedzącą w szafce pod schodami” - wylicza.

Dom o powierzchni ponad 400 m2 posiada 5 sypialni, 3 salony, 5 łazienek, 2 prywatne tarasy, 2 studia oraz kino. Mieści się przy Brompton Square w dzielnicy Knightsbridge.

W schowku znajduje się m.in. rzeźba Jana Pawła II. (Fot. Kinleigh Folkard & Hayward)

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 02.06.2020
  GBP 4.933 złEUR 4.390 złUSD 3.930 złCHF 4.102 zł

  Sport


  Sport

  Reklama