Łukasz Piszczek strzelił bramkę FC Porto

Piszczek świętuję gola dla Borussi (Fot. Getty Images)
Łukasz Piszczek zdobył bramkę dla Borussii Dortmund w pierwszym meczu 1/16 finału piłkarskiej Ligi Europejskiej z FC Porto. Niemiecki zespół wygrał u siebie 2:0 (1:0). Rewanż odbędzie się za tydzień w Portugalii.

Obrońca reprezentacji Polski, który grał całe spotkanie, trafił do bramki Porto już w szóstej minucie, pokonując słynnego golkipera gości Ikera Casillasa na raty. Pierwszy strzał Piszczka doświadczony hiszpański bramkarz obronił, ale przy dobitce (głową) piłkarza Borussii był już bezradny.

To pierwszy gol polskiego obrońcy BVB w obecnym sezonie Ligi Europejskiej.

Do końca spotkania gospodarze mieli przewagę i stworzyli kolejne okazje. Jedną z nich wykorzystał w 71. minucie Marco Reus, ustalając wynik spotkania. Piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od jednego z zawodników Porto i zmyliła Casillasa.