Luis Suarez bohaterem Atletico w meczu z Getafe

Luis Suarez uratował wygraną Atletico. (Fot. David S. Bustamante/Soccrates/Getty Images)
Piłkarze Atletico Madryt wygrali na wyjeździe z Getafe 2:1 w meczu rozpoczynającym 6. kolejkę hiszpańskiej ekstraklasy. W końcówce dwie bramki dla obrońców tytułu mistrzowskiego zdobył Urugwajczyk Luis Suarez.

Do przerwy prowadziło Getafe po główce Serba Stefana Mitrovica. Gospodarze długo utrzymywali korzystny wynik, ale obraz gry zmieniła czerwona kartka, którą otrzymał w 74. minucie Carles Alena za brutalny faul na Matheusie Cunhi. Grając w przewadze liczebnej goście zepchnęli Getafe do obrony. Dwie akcje skutecznie wykończył Suarez w 78. i 90. minucie.

Atletico objęło prowadzenie w rozgrywkach, wyprzedzając o punkt lokalnego rywala - Real, który w środę będzie podejmować beniaminka z Majorki.

Getafe w sześciu meczach nie zdobyło jeszcze punktu i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, mając minimalnie lepszy bilans bramkowy od zespołu Alaves.