Menu

Lufthansa wystąpiła do sądu o zakaz strajku personelu kabinowego

Lufthansa wystąpiła do sądu o zakaz strajku personelu kabinowego
Personel pokładowy Lufthansy ma strajkować dwa dni. (Fot. Getty Images)
Niemieckie linie lotnicze Lufthansa wystąpiły wczoraj do sądu pracy we Frankfurcie nad Menem o wydanie zakazu zapowiedzianego na jutro i pojutrze 48-godzinnego strajku ich personelu pokładowego.
Reklama

Zakaz taki miałby być wydany wobec zrzeszającego personel kabinowy związku zawodowego UFO. Sąd musi obecnie sprawdzić, czy w sporze pracowniczym w Lufthansie chodzi o legalne cele płacowe.

UFO odrzucił przedstawioną przez Lufthansę propozycję porozumienia, nazywając ją "chwytem pod publiczkę". Związkowe postulaty obejmują podwyżki uposażenia zasadniczego i dodatków płacowych oraz rozszerzenie możliwości zawierania normalnych umów o pracę przez pracowników sezonowych.

Do kwietnia przyszłego roku sąd pracy musi wydać wyrok w sprawie wniosku Lufthansy o odebranie UFO statusu związku uprawnionego do zawierania umów zbiorowych.

UFO obawia się szczególnie tego, że Lufthansa mogłaby zawrzeć dotyczącą personelu kabinowego umowę z konkurencyjnym związkiem Verdi, który wchodzi w skład niemieckiej federacji związkowej DGB.

Na razie strajkować ma tylko personel kabinowy samolotów odlatujących z Niemiec, ale w poniedziałek UFO zagroził, że protest mógłby się rozszerzyć.

Czytaj więcej:

Lufthansa pozwała pasażera, który nie wykorzystał biletu

Lufthansa oferuje przyjazne dla klimatu paliwo. Za dopłatą

Rekordowy rok Lufthansy na lotnisku w Rzeszowie

Personel pokładowy Lufthansy ma strajkować dwa dni

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.06.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.444 złUSD 3.922 złCHF 4.095 zł

  Sport


  Sport

  Reklama