Menu

Lufthansa pozwała pasażera, który nie wykorzystał biletu

Lufthansa pozwała pasażera, który nie wykorzystał biletu
Lufthansa, podobnie jak British Airways i Air France, pobiera mniejsze opłaty za rejsy z międzylądowaniami. (Fot. Getty Images)
Niemieckie linie lotnicze Lufthansa pozwały jednego ze swoich klientów, który celowo zarezerwował tańszy bilet bez zamiaru stawienia się na ostatni etap podróży - informuje 'Metro'.
Reklama

Lufthansa, podobnie jak British Airways i Air France, pobiera mniejsze opłaty za rejsy z międzylądowaniami. Dla przykładu bilet na trasie Dublin-Londyn-Nowy Jork jest tańszy niż samo połączenie Londyn-Nowy Jork.

Coraz więcej pasażerów stara się wykorzystywać taką politykę cenową przewoźników, a witryny internetowe, np. Skiplagged, podpowiadają, w jaki sposób pasażerowie mogą obniżyć koszty podróży, nie stawiając się na wszystkich etapach lotu.

Istnieje jednak ryzyko związane z takimi podróżami. Bagaż osób, które korzystają tylko z części zarezerwowanej podróży, zostaje rozładowany dopiero w miejscu docelowym. Jednak doświadczeni "pasażerowie-przestępcy" znaleźli na to sposób i zabierają na pokład tylko podręczną torbę.

Linie lotnicze ostrzegają, że takie praktyki są niedopuszczalne, a pasażer, który złamie reguły zostanie pociągnięty do odpowiedzialności prawnej. W rzeczywistości nigdy to nie miało miejsca i dopiero Lufthansa jako pierwsza pozwała swojego pasażera. 

Po pierwszej rozprawie podróżny został uniewinniony z zarzutów, ale niemiecki przewoźnik postanowił odwołać się od wyroku i chce doprowadzić do tego, aby pasażer zapłacił cenę należną za lot bezpośredni.

"Ponieważ jest to sprawa sądowa, na tym etapie jej nie komentujemy" - oświadczył rzecznik Lufthansy, cytowany przez Simple Flying. 

  Komentarze
  • Ehh
   12 lutego, 17:00

   Czyli nie rozumiem?że gdzie się nie stawił albo gdzie wysiadł?? Bo chyba to polaczenie jednak nie jest tańsze niż połączenie Dublin Londyn?bo tylko taka opcja wysiadki w połowie i bez bagażu ma tu sens??

  • JJ
   12 lutego, 20:09

   Pewnie leciał z Nowego Jorku do Londynu i kupił sobie bilet do Dublina, właśnie przez Londyn... no i zniknął po drodze ;)

  • Czytelnik anonimowy
   12 lutego, 20:48

   Pasazer_przestepca bagazowy.... Gratuluje retoryki...

  • Asddsa
   12 lutego, 21:32

   Ale Londyn - Nowy York już jest.

  • ATC_LTN
   13 lutego, 04:57

   Prosty przykład - pax uniknął tzw feedera- kupujesz przelot MUC-TXL-JFK-TXL-MUC i wysiadasz w Berlinie zamiast kontynuować do Monachium. Bilet z Monachium do Nowego Jorku PRZEZ np Berlin bywa tańszy niż bezpośredni z Berlina. Tak często też jest w Locie czy BA.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 10.12.2019
  GBP 5.095 złEUR 4.288 złUSD 3.871 złCHF 3.925 zł

  Sport


  Reklama