Menu

Lufthansa pozwała pasażera, który nie wykorzystał biletu

Lufthansa pozwała pasażera, który nie wykorzystał biletu
Lufthansa, podobnie jak British Airways i Air France, pobiera mniejsze opłaty za rejsy z międzylądowaniami. (Fot. Getty Images)
Niemieckie linie lotnicze Lufthansa pozwały jednego ze swoich klientów, który celowo zarezerwował tańszy bilet bez zamiaru stawienia się na ostatni etap podróży - informuje 'Metro'.
Reklama

Lufthansa, podobnie jak British Airways i Air France, pobiera mniejsze opłaty za rejsy z międzylądowaniami. Dla przykładu bilet na trasie Dublin-Londyn-Nowy Jork jest tańszy niż samo połączenie Londyn-Nowy Jork.

Coraz więcej pasażerów stara się wykorzystywać taką politykę cenową przewoźników, a witryny internetowe, np. Skiplagged, podpowiadają, w jaki sposób pasażerowie mogą obniżyć koszty podróży, nie stawiając się na wszystkich etapach lotu.

Istnieje jednak ryzyko związane z takimi podróżami. Bagaż osób, które korzystają tylko z części zarezerwowanej podróży, zostaje rozładowany dopiero w miejscu docelowym. Jednak doświadczeni "pasażerowie-przestępcy" znaleźli na to sposób i zabierają na pokład tylko podręczną torbę.

Linie lotnicze ostrzegają, że takie praktyki są niedopuszczalne, a pasażer, który złamie reguły zostanie pociągnięty do odpowiedzialności prawnej. W rzeczywistości nigdy to nie miało miejsca i dopiero Lufthansa jako pierwsza pozwała swojego pasażera. 

Po pierwszej rozprawie podróżny został uniewinniony z zarzutów, ale niemiecki przewoźnik postanowił odwołać się od wyroku i chce doprowadzić do tego, aby pasażer zapłacił cenę należną za lot bezpośredni.

"Ponieważ jest to sprawa sądowa, na tym etapie jej nie komentujemy" - oświadczył rzecznik Lufthansy, cytowany przez Simple Flying. 

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.02.2020
  GBP 5.129 złEUR 4.302 złUSD 3.977 złCHF 4.054 zł

  Sport


  Reklama