Menu

Lotnisko Gdańsk: Zimowy rozkład lotów i nowe połączenia

Lotnisko Gdańsk: Zimowy rozkład lotów i nowe połączenia
Norwegian: Mamy "jedną z najnowszych i najbardziej przyjaznych dla środowiska flot na świecie". (Fot. Wikipedia)
Wczoraj wszedł życie zimowy rozkład lotów na lotnisku w Gdańsku. Wśród dziewięciu nowych połączeń jest m.in. lot do norweskiego Bergen, który zainaugurowały wczoraj linie Norwegian. Samoloty na tej trasie będą latały dwa razy w tygodniu: w czwartki i niedziele.
Reklama

Obecnie linie Norwegian, oprócz Bergen, latają z Gdańska do norweskiej stolicy Oslo oraz stolicy Finlandii - Helsinek.

"Cieszymy się, że norweskie linie lotnicze otwierają kolejne połączenie z Gdańska - tym razem do Bergen. Kraje skandynawskie to bardzo ciekawe i pożądane kierunki dla pasażerów podróżujących zawodowo i turystycznie z Gdańska" - oświadczył prezes Portu Lotniczego Gdańsk, Tomasz Kloskowski.

Magnus Thome Maursundz z linii Norwegian dodał, że bilety na samoloty tej linii są przystępne cenowo, a flota samolotów jest "jedną z najnowszych i najbardziej przyjaznych dla środowiska flot na świecie".

Samoloty Norwegian będą latać z Gdańska do malowniczego Bergen dwa razy w tygodniu. (Fot. Getty Images)

Wczoraj połączenia z Dusseldorfem zainaugurował nowy przewoźnik w gdańskim porcie - niemiecka linia lotnicza Eurowings. Samoloty tego przewoźnika będą latać do niemieckiego miasta cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

Tego samego dnia Ryanair rozpoczął natomiast loty do Kopenhagi, Hamburga i Goeteborga, a jutro zacznie latać do Odessy, gdzie od 4 listopada br. będzie latał również Wizz Air. W sezonie zimowym Wizz Air zaczął dzisiaj też latać z Gdańska do norweskiego Molde, a od 19 grudnia br. - do Edynburga w Szkocji.

W zimowym rozkładzie PLL Lot zrezygnował z latania z Gdańska do Tel Awiwu, a easyJet do Berlina.  Zabraknie także sezonowych połączeń do Aten, Pizy, Wiednia, Barcelony, Rygi i Zurychu, które mają powrócić w nowym rozkładzie 29 marca 2020 r. 

Czytaj więcej:

Kraków Airport będzie mieć nowy pas startowy

LOT uruchomi loty do San Francisco

Corendon Airlines chce podbić polski rynek

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Reklama