Menu

Lotnisko Chopina w kwietniu br. obsłużyło ok. 1,5 mln pasażerów

Lotnisko Chopina w kwietniu br. obsłużyło ok. 1,5 mln pasażerów
Lotnisko Chopina jest największe w Polsce. (Fot. Facebook/Lotnisko Chopina)
Lotnisko Chopina w kwietniu br. obsłużyło prawie 1,5 mln pasażerów, co daje 10-proc. wzrost w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. - poinformował port. Od początku roku z lotniska skorzystało blisko 5,2 mln osób, z czego 4,6 mln w ruchu międzynarodowym.
Reklama

"W kwietniu Lotnisko Chopina obsłużyło prawie 1,5 mln pasażerów. To aż o dziesięć procent więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Mimo wyłączenia z operacji lotniczych jednej z dwóch dróg startowych, stołeczny port nadal odnotowuje wzrost liczby odprawianych pasażerów" - poinformowało lotnisko w komunikacie.

Jak dodano, od początku roku w porcie zrealizowano prawie 55 tys. operacji lotniczych w ruchu pasażerskim – prawie 9 proc. więcej niż w pierwszych czterech miesiącach 2018 r.

"W tym samym okresie z usług lotniska skorzystało blisko 5,2 mln pasażerów, z czego 4,6 mln w ruchu międzynarodowym" - czytamy.

Port podał, że w marcu i kwietniu odsetek pasażerów transferowych wyniósł 33 proc.

"Stale zwiększa się też liczba pasażerów podróżujących na trasach krajowych. Od stycznia było to 534 tys. osób. To 4 proc. więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym" - przekazał port.

W tegorocznym sezonie letnim Lotnisko Chopina oferuje 121 kierunków regularnych do 54 państw realizowanych przez 27 przewoźników oraz 68 kierunków czarterowych do 21 państw realizowanych przez 24 przewoźników.

Latem stołeczny port zaoferuje nowe kierunki zagraniczne - od czerwca będzie można wybrać się bezpośrednio z Warszawy do Warny, Bejrutu czy Miami.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. W 2018 roku odprawiło 17,8 mln. Lotniskiem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze".

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 15.07.2020
  GBP 4.931 złEUR 4.474 złUSD 3.912 złCHF 4.168 zł

  Sport


  Sport

  Reklama