Menu

Lotnisko Chopina stosuje światowe zalecenia ws. koronawirusa

Lotnisko Chopina stosuje światowe zalecenia ws. koronawirusa
Lotnisko Chopina w Warszawie jest na bieżąco monitorowane. (Fot. Twitter/@ChopinAirport/Bogusław Pogoda)
Służby Lotniska Chopina monitorują sytuację i stosują się do zaleceń europejskich i światowych organizacji zajmujących się ochroną zdrowia ws. koronawirusa; port jest przygotowany na zagrożenia epidemiologiczne - zapewnił rzecznik portu Piotr Rudzki.
Reklama

"Współpracujemy na bieżąco z Głównym Inspektorem Sanitarnym, Graniczną Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, służbami państwowymi, przewoźnikami lotniczymi, agentami handlingowymi oraz pozostałymi lotniskami w Polsce. Nie ma zagrożenia dla podróżujących. Port jest cały czas gotowy na ewentualne zagrożenia związane z koronawirusem" - oświadczył Rudzki.

Przypomniał, że od piątku obowiązują specjalne formularze lokalizacyjne, które wypełniają podróżni wracający z Chin. "Osoby, które wykazują objawy chorobowe, są badane przez personel medyczny lotniska" - dodał.

Jeśli zostanie wykryte podejrzenie wirusa u pasażera, wówczas dalsze postępowanie z nim uzależnione jest od objawów. "Każde działanie odbywa się we współpracy z Sanepidem i z Graniczną Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną" - zapewnił.

Rzecznik lotniska przypominał, aby podróżni stosowali się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, czyli m.in. unikali miejsc publicznych, zatłoczonych; bezwzględnie unikali bliskiego kontaktu z osobami chorymi, w szczególności z objawami ze strony układu oddechowego.

Mają też unikać odwiedzania rynków/targów lub innych miejsc, w których znajdują się żywe lub martwe zwierzęta i ptaki; ściśle przestrzegać zasad higieny rąk - ręce trzeba myć często wodą z mydłem lub dezynfekować środkiem na bazie alkoholu.

Bezpośrednie rejsy z Warszawy do Pekinu wykonują PLL LOT i Air China. (Fot. Getty Images)

Główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas przekazał dzisiaj w TVN24, że Polska jest bezpieczna, jeśli chodzi o koronawirus. Dodał, że wdrożono wszystkie potrzebne procedury.

Chińska Narodowa Komisja Zdrowia poinformowała dzisiaj, że liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa wzrosła do 80, a osób zarażonych do 2 744. W ostatnich 24 godzinach potwierdzono 769 nowych przypadków zachorowań, w tym pięć przypadków w Hongkongu i dwa w Makao.

Bezpośrednio z Lotniska Chopina do Pekinu lata PLL LOT - siedem razy w tygodniu i Air China - trzy razy w tygodniu. 

Czytaj więcej:

Brytyjska minister biznesu: Epidemia koronawirusa jest problemem dla świata

Chiny: W związku z koronawirusem władze zamkną częściowo Wielki Mur

Koronawirus z Wuhan już w Europie. Prawdopodobnie także w UK

ECDC: 2 744 przypadków koronawirusa na świecie, 80 zgonów

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama