Menu

Londyn testuje skanery. Prześwietlą 2 tys. pasażerów na godzinę

Londyn testuje skanery. Prześwietlą 2 tys. pasażerów na godzinę
Skaner może prześwietlać ludzi w odległości do 10 metrów. (Fot. Thruvision)
Stacja Stratford we wschodnim Londynie jest pierwszą, która testuje specjalne skanery do wykrywania noży, broni i innych ostrych narzędzi. Urządzenie sprawdzi do 2 tys. pasażerów na godzinę - informuje Standard.co.uk.
Reklama

Skanery zostały dostarczone przez brytyjską firmę Thruvision. Dzięki falom radiowym, są w stanie wykryć, czy ktoś posiada broń, materiały wybuchowe oraz inne zabronione przedmioty jeszcze zanim wejdzie na stację.

Thruvision może prześwietlać ludzi w odległości do 10 metrów przy przepustowości 2 000 pasażerów na godzinę, np. gdy jadą ruchomymi schodami lub przechodzą przez biletowe bramki. 

Pięciodniowy test skanerów na stacji Stratford we wschodnim Londynie rozpoczął się dzisiaj i będzie prowadzony pod nadzorem British Transport Police (BTP).

W ub. roku liczba ataków z użyciem ostrego narzędzia osiągnęła w Anglii i Walii rekordowy poziom. (Fot. Getty Images)

Home Office oraz służby policyjne następnie przeanalizują, czy taka technologia może odegrać znaczącą rolę w walce z przestępczością z użyciem noża.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapewnia, że skanery pokazują jedynie kontury ciała i pomijają intymne szczegóły. Na podstawie wygenerowanych obrazów nie można też odróżnić płci, wieku ani pochodzenia etnicznego. Skanery nie emitują szkodliwego promieniowania.

W ub. roku liczba ataków z użyciem ostrego narzędzia osiągnęła w Anglii i Walii rekordowy poziom 40 829 przestępstw. To o 6 proc. więcej niż w 2017 r. 

  Komentarze
  • Al
   17 września 2019, 08:43

   Na ulicach takie bramki powinny stać wraz z szwadronem wojska. Wtedy byłoby bezpiecznie.

  • Taka prawda
   17 września 2019, 21:10

   Masakra wracam do Polski tu robi się strasznie

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.02.2020
  GBP 5.145 złEUR 4.273 złUSD 3.956 złCHF 4.021 zł

  Sport


  Reklama