Menu

Londyn gotowy na święta. Zapalono świąteczne lampki na Regent Street

Londyn gotowy na święta. Zapalono świąteczne lampki na Regent Street
Coroczna tradycja przyciąga tłumy londyńczyków. (Fot. Getty Images)
Tysiące londyńczyków zebrały się wczoraj wieczorem, aby zobaczyć oficjalną ceremonię zapalania świątecznych iluminacji na najsłynniejszej ulicy handlowej w Wielkiej Brytanii. Na miejscu pojawiło się wielu celebrytów, a całość uświetnił pokaz sztucznych ogni.
Reklama

Na wydarzeniu można było zobaczyć takie znane osoby jak Jamie Theakston, Maisie Peters, Amanda Holden czy Danny O'Donoghue i Mark Sheehan z The Script. Ci ostatni zagrali krótki koncert w czasie, gdy tłum londyńczyków odliczał do chwili zapalenia świątecznych iluminacji.

Organizatorzy imprezy podkreślili, że rok 2019 jest wyjątkowy dla Regent Street, ponieważ słynna zakupowa ulica obchodzi 200-lecie swojego powstania - po raz pierwszy otworzono ją w 1819 roku.

Świąteczne iluminacje robią wrażenie na odwiedzających. (Fot. Getty Images)

Użytkownicy Twittera opublikowali w sieci setki zdjęć z wydarzenia, które w Wielkiej Brytanii jest oficjalnym początkiem przedświątecznej sklepowej gorączki.

"Tłum podekscytowanych ludzi na Regent Street. Niezależnie od tego, czy podoba ci się komercyjny charakter wydarzenia, czy nie, Boże Narodzenie przybyło do Londynu" - napisał jeden z internautów.

Czytaj więcej:

Polskie kolędy w kościele protestanckim w Warrington

Londyn: Mikołaj w Harrodsie "tylko dla dzieci z bogatych rodzin"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 30.09.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.527 złUSD 3.866 złCHF 4.188 zł

  Sport


  Sport

  Reklama