Menu

Londyn: Zapalono światełka na "anemicznej" choince na Trafalgar Square

Londyn: Zapalono światełka na "anemicznej" choince na Trafalgar Square
"Najbardziej anemiczne drzewko", "oklapnięta", "rzadka", "wstyd" - to tylko niektóre komentarze w mediach społecznościowych. (Fot. Twitter/@grabyourcape)
Wczoraj wczesnym wieczorem zapalono światełka na najbardziej znanej londyńskiej choince. Stojące na Trafalgar Square drzewko - podarunek od władz Norwegii - w tym roku jest jednak krytykowane jako 'wątłe' i 'anemiczne'.
Reklama

Tradycja stawiania bożonarodzeniowej choinki na Trafalgar Square sięga 1947 r. Pierwsza była podarunkiem od króla Norwegii Haakona VII za udzielenie mu przez władze brytyjskie schronienia, gdy w czasie II wojny światowej nazistowskie Niemcy okupowały jego kraj.

Tegoroczna choinka ma 21 metrów wysokości - czyli jest o prawie połowę wyższa od tamtej z 1947 r. - ale natychmiast po jej ustawieniu w internecie spadła na nią fala krytyki. "Najbardziej anemiczne drzewko", "oklapnięta", "rzadka", "lepiej, żeby pozostała w Norwegii" - to tylko niektóre komentarze w mediach społecznościowych.

Choinka, którą jest pochodzący z lasu w pobliżu jeziora Trollvann 90-letni świerk pospolity, rzeczywiście wygląda na mniej rozłożystą niż te z poprzednich lat.

Władze miasta: Choinka jest "wielkodusznym podarunkiem mieszkańców Oslo dla Londynu". (Fot. Getty Images)

Do krytyki odniosły się władze londyńskiej dzielnicy Westminster, podkreślając, że jest ona "wielkodusznym podarunkiem mieszkańców Oslo dla Londynu", a rzecznik rady dzielnicy przekonywał, że jej wysokość powoduje, iż nie będzie ona wyglądać jak niektóre mniejsze, w domach.

"Tak właśnie wyglądają 90-letnie, 25-metrowe, dziko rosnące drzewa. Ważne jest, aby rozważyć symbolikę drzewa, a nie tylko liczbę jego gałęzi" - oświadczył z kolei Richard Wood, brytyjski ambasador w Norwegii.

Choinka będzie stała na Trafalgar Square do Święta Trzech Króli, po czym zostanie poddana ekologicznej utylizacji.

Czytaj więcej:

Polacy: Na prezent coś użytecznego, byle nie skarpetki

"Zawieszona zabawka": Nowa dobroczynna inicjatywa w Neapolu

Najsłynniejsza choinka świata rozświetliła Nowy Jork

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 15.01.2021
  GBP 5.110 złEUR 4.548 złUSD 3.747 złCHF 4.222 zł

  Sport


  Sport

  Reklama