Menu

Londyn: Więcej napaści na pracowników transportu publicznego

Londyn: Więcej napaści na pracowników transportu publicznego
Napady na pracowników transportu w Londynie poszybowały w górę o prawie 25 procent. (Fot. Getty Images)
W Londynie dochodzi do coraz większej liczby napaści i ataków z użyciem noża na personel metra, autobusów i Docklands Light Railway - wynika z oficjalnych policyjnych danych.
Reklama

W ciągu ostatnich trzech lat napady na pracowników transportu w Londynie poszybowały w górę o prawie 25 procent - z 505 do 628, podczas gdy te z użyciem ostrych narządzi wzrosły o 84 procent (z 19 do 35).

Od 2016 r. odnotowano w sumie 1 745 napaści na osoby zatrudnione w komunikacji miejskiej w brytyjskiej stolicy: 505 w roku kończącym się w listopadzie 2017 r .; 612 w ciągu kolejnych 12 miesięcy; i 628 w roku do listopada 2019 r. Ataki z użyciem nożna wynosiły odpowiednio: 19, 21 i 35.

Do danych odniósł się Mick Cash, lider związku zawodowego RMT, który reprezentuje większość pracowników TfL. Związkowiec ostrzegł, że jeśli miejsce pracy nie będzie bezpieczniejsze, Londynowi grozi komunikacyjny paraliż.

Związkowcy ostrzegają, że jeśli nic się nie zmieni, to Londyn będzie sparaliżowany przez strajki. (Fot. Getty Images)

"Nie miejcie złudzeń. RMT podejmie wszelkie działania, w tym szereg strajków, aby zagwarantować naszym członkom bezpieczne środowisko pracy" - podkreśla Cash, cytowany przez Standard.co.uk.

Tymczasem burmistrz Londynu Sadiq Khan zapewnia, że "TfL ciężko pracuje, aby służyć milionom klientów, którzy korzystają z londyńskiej sieci transportowej każdego dnia".

"Transort for London z niezwykłą powagą traktuje przemoc i agresję wobec swoich pracowników i współpracuje z policją w celu schwytania i ścigania przestępców" - dodał Khan.

Czytaj więcej:

Londyn testuje skanery. Prześwietlą 2 tys. pasażerów na godzinę

Londyn: Najwięcej zabójstw od 2008 r.

W UK po raz pierwszy od 5 lat spadła liczba zabójstw, ale w Londynie rośnie

Johnson pokieruje rządowym zespołem do walki z przestępczością

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 21.09.2020
  GBP 4.876 złEUR 4.480 złUSD 3.796 złCHF 4.156 zł

  Sport


  Sport

  Reklama