Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Londyn: Wciąż poważne braki na stacjach paliw

Londyn: Wciąż poważne braki na stacjach paliw
Brak kierowców cystern powoduje, że sytuacja nie wraca do normy, choć w większości kraju udało się ją ustabilizować. (Fot. Getty Images)
Choć kryzys paliwowy w większości kraju udało się opanować, w brytyjskiej stolicy co 10. stacja wciąż nie ma na stanie benzyny - ostrzega przedstawiciel grupy Petrol Retailers Association, która zrzesza wszystkie stacje benzynowe w kraju. Problem jest zauważalny również w południowych częściach Anglii.
Reklama
Reklama

Brian Madderson z Petrol Retailers Association wskazał, że "większość stacji paliw nie wie, kiedy otrzyma nową dostawę", co jest znacznym utrudnieniem dla ustabilizowania się sytuacji.

"Zdecydowana większość sprzedawców wciąż wyraża obawy, nie wiedząc z wyprzedzeniem, kiedy przybędzie dostawa" - przekazał.

Ekspert dodał, iż "sytuacja w Londynie i na południu wciąż jest alarmująca". Zwrócił uwagę, że paliwa brakuje na co 10. stacji. 

Wskazał, że istnieją również doniesienia o miejscach, w których dostawa paliwa "znika równie szybko, jak się pojawia" i pracownikom ciężko jest oszacować, kiedy sytuacja wróci do normy.

Kryzys paliwowy na Wyspach rozpoczął się, gdy brak kierowców samochodów ciężarowych doprowadził do mniejszej liczby dostaw benzyny na stacje paliw. To z kolei doprowadziło do wybuchu "paniki" wśród kupujących, którzy zaczęli masowo wykupywać paliwo, tankując wszystkie samochody do pełna, a nawet do pustych butelek i kanistrów. 
 

Czytaj więcej:

Minister ds. Brexitu: Rozpoczął się "brytyjski renesans"

Żołnierze w UK zaczęli dziś pomagać w rozwożeniu paliwa

Tych produktów może zabraknąć na święta w UK

  Komentarze
  • Profesor
   13 października, 17:37

   ta chyba na londynku

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 06.12.2021
  GBP 5.3854 złEUR 4.5889 złUSD 4.0619 złCHF 4.4029 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama