Menu

Londyn: W tych dzielnicach poziom zanieczyszczeń wrócił do stanu sprzed pandemii

Londyn: W tych dzielnicach poziom zanieczyszczeń wrócił do stanu sprzed pandemii
Co 3. mieszkaniec Londynu zamierza wciąż nosić maseczkę, aby chronić się przed zanieczyszczonym powietrzem. (Fot. Getty Images)
Londyńskie powietrze znów staje się zanieczyszczone i powoli wraca do stanu sprzed pandemii koronawirusa - ujawniło najnowsze badanie firmy Nuaire, która zajmuje się badaniem jakości powietrza. Jak dodano, aż 1 na 4 londyńczyków może zgłosić 'sick day', jeśli poziom zanieczyszczenia przekroczy normy bezpieczeństwa.
Reklama
Reklama

Z badania wynika, że ok. 83 procent mieszkańców Londynu zauważyło znaczną poprawę jakości powietrza podczas lockdownów, gdy ilość odbywanych podróży była ograniczona. 51 proc. z nich wskazuje, że byłaby "załamana", gdyby zanieczyszczenie wróciło do dawnego poziomu.

W badaniu przeprowadzonym wśród 2 000 dorosłych, specjaliści ds. jakości powietrza z Nuaire ujawnili, że Londyńczycy najprawdopodobniej będą brać "sick day", jeśli pracodawca będzie wymagał od nich wyjścia z domu, gdy zanieczyszczenie będzie przekraczać normy. W innych częściach kraju odsetek takich osób jest niższy i wynosi 8 proc.

Oficjalne dane wykazały, że poziom zanieczyszczeń wrócił już do stanu sprzed pandemii w następujących dzielnicach: Tower Hamlets, Camden, Haringey, Bexley, Bloomsbury, Eltham oraz North Kensington.

Dzielnice w centrum Londynu, takie jak Marylebone i Westminster, czy Hillingdon w pobliżu lotniska Heathrow, wciąż mają zaskakująco dobrą jakość powietrza.

Trzy czwarte (77 proc.) londyńczyków uważa, że zanieczyszczenie powietrza ma bezpośredni wpływ na ich zdrowie i życie. 29 proc. z nich przekazało, że bez względu na sytuację z koronawirusem, wciąż zamierzają chronić swoje drogi oddechowe noszeniem maseczki. Odsetek takich osób poza Londynem wynosi 18 proc.

Czytaj więcej:

W Polsce co ósme drzewo ma sto lat

Kąpieliska w UK najbrudniejsze w Europie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 30.07.2021
  GBP 5.3681 złEUR 4.5731 złUSD 3.8410 złCHF 4.2444 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama