Menu

Londyn: Uber wkracza z rowerami Jump

Londyn: Uber wkracza z rowerami Jump
Uber chce przesadzić londyńczyków na rowery. (Fot. Uber)
Aplikacja, znana z łączenia pasażerów z kierowcami aut, uruchamia w Wielkiej Brytanii system wypożyczania rowerów elektrycznych. Swoje jednoślady o nazwie Jump od piątku testuje w Londynie - informuje 'The Guardian'.
Reklama

Uber umieścił 350 jasnoczerwonych e-rowerów w dzielnicy Islington w północnej części miasta, z których można korzystać już od dzisiaj. W nadchodzących miesiącach chce rozszerzyć swoją działalność na inne londyńskie gminy.

Rowery, lokalizowane za pomocą mapy i GPS w telefonie, można zostawiać niemal w dowolnym miejscu. Parkowanie jednośladów jest zakazane w takich punktach, jak parki czy stadiony. Osoby, które złamią te zasady, zostaną ukaraną grzywną w wysokości 25 funtów. 

Ile kosztuje przejażdżka Jumpem? Opłata za odblokowanie roweru to 1 funt, a za każdą kolejną minutę pedałowania zapłacimy 12 pensów. 

Zdaniem radnych Islington, którzy jako pierwsi zezwolili na rowery Jump, "nowa usługa pomoże ludziom podróżować po okolicy szybko, tanio i wygodnie". "Mamy nadzieję, że więcej osób przesiądzie się na rower, który jest zdrowszy i bardziej przyjazny dla środowiska" - przyznała w rozmowie z "The Guardian" lokalna radna, Claudia Webber.

Rowery Jump jeżdżą już po USA i Kanadzie, a także w kilku europejskich miastach. W niektórych miejscach Uber ma także w ofercie elektryczne hulajnogi, które wciąż są jednak zakazane na brytyjskich drogach.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.08.2020
  GBP 4.867 złEUR 4.398 złUSD 3.714 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama