Menu

Londyn: Siedzenia w metrze po liftingu

Londyn: Siedzenia w metrze po liftingu
Nowe fotele mają rzucać się w oczy. (Fot. TfL)
Priorytetowe siedzenia w londyńskim metrze przeszły poważny lifting. Wszystko po to, aby były bardziej widocznie, a pasażerowie oferowali je częściej tym, którzy ich naprawdę potrzebują - informuje 'Metro'.
Reklama

Nowe siedzenia kolorystycznie wyraźnie odróżniają się od reszty, a na ich oparciu znajduje się duże kółko z napisem: "Proszę zaoferować to miejsce".

Obecnie zliftingowane fotele znajdziemy tylko w pociągach linii Jubilee, ale do końca lata powinny pojawić się we wszystkich wagonach londyńskiego metra. 

Jak wynika z najnowszego badania Transport for London (TfL), co czwarty pasażer czuje się niezręcznie, kiedy ma zaoferować komuś miejsce. Co więcej, prawie jedna trzecia podróżnych The Tube uważa, że ​​powinna ustąpić komuś siedzenie tylko, jeśli zajmuje "miejsc priorytetowe".

"Zdajemy sobie z prawę z tego, że niektórzy ludzie mogą czuć się niekomfortowo oferując swoją miejscówkę. Nasi klienci mogą również nie mieć pewności, czy poprosić o ustąpienie miejsca, jeśli tego potrzebują" - zauważa Mark Evers z Transport for London.

"Nasze plakietki Proszę, zaoferuj mi miejsce czy Dziecko na pokładzie w pewnym stopniu rozwiązują ten problem, ale zachęcamy klientów do rozglądania się, kiedy inni ludzie wchodzą do wagonu; w przeciwnym razie można nie zauważyć, że ktoś potrzebuje pomocy" - dodaje Evers.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.09.2020
  GBP 4.878 złEUR 4.495 złUSD 3.840 złCHF 4.174 zł

  Sport


  Sport

  Reklama